Wyłączą światła na ważnym skrzyżowaniu w centrum Szczecina. Rozglądajcie się uważnie!

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Wyłączą światła na ważnym skrzyżowaniu w centrum Szczecina. Rozglądajcie się uważnie!

Wyłączą światła na ważnym skrzyżowaniu w centrum Szczecina. Rozglądajcie się uważnie!

2022-04-06 9:11

Szczególną uwagę będą musieli zachować zarówno kierowcy jak i piesi. Na jednym z największych skrzyżowań w centrum Szczecina zostanie wyłączona sygnalizacja świetlna, co może spowodować nie tylko utrudnienia, ale także prowadzić do niebezpiecznych sytuacji. Przerwa w działaniu sygnalizatorów potrwa aż dwa dni.

Chodzi o plac Żołnierza Polskiego, przez który przejeżdżają setki samochodów i dziesiątki pojazdów komunikacji miejskiej. Panuje tutaj również wzmożony ruch pieszych. Sygnalizacja świetlna zostanie wyłączona w najbliższy weekend, 9-10 kwietnia.

- Powodem jest wymiana sterownika sygnalizacji świetlnej - tłumaczy Hanna Pieczyńska z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie. - Prosimy kierowców i pieszych o szczególną uwagę.

Czytaj też: "Torowa rewolucja" z komplikacjami. Poważne problemy z przebudową ulicy Kolumba w Szczecinie [ZDJĘCIA, WIDEO]

Chociaż prace będą odbywać się w weekend, gdy ruch jest nieco mniejszy, warto wziąć pod uwagę, że w tym czasie, na znajdującej się tuż obok Alei Kwiatowej odbywać się będzie Jarmark Wielkanocny, co może wzmożony ruch w tym miejscu. Warto więc rozglądać się uważnie, by uniknąć niebezpiecznych sytuacji.

Czytaj też: Będą kłaść asfalt na nowym rondzie, tramwaje pojadą wahadłowo. Kolejne utrudnienia na szczecińskim Międzyodrzu

Sonda
Czy Szczecin jest przyjazny dla pieszych?
Nowe rondo na szczecińskim Międzyodrzu nabiera kształtów. Uwagę przykuwa jeden ważny szczegół
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany