Budowa ronda na ul. Energetyków

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Budowa ronda na ul. Energetyków i przebudowa ukłądu komunikacyjnego na Międzyodrzu - kwiecień 2022

Będą kłaść asfalt na nowym rondzie, tramwaje pojadą wahadłowo. Kolejne utrudnienia na szczecińskim Międzyodrzu

2022-04-05 17:04

Kierowcy muszą zachować szczególną uwagę. Utrudnienia czekają również pasażerów komunikacji miejskiej. Budowa nowego ronda na ul. Energetyków wchodzi w kolejny etap, co będzie wiązało się ze zmianami w organizacji ruchu. W obrębie nowego ronda wykonywane będą masy asfaltowe, rozpocznie się również przebudowa torowiska tramwajowego.

Od czwartku, 7 kwietnia, wykonawca rozpocznie prace związane z układaniem nawierzchni asfaltowych w obrębie nowego ronda. Prace mają potrwać do niedzieli 10 kwietnia. W tym czasie wzdłuż ulicy Energetyków w obrębie ronda, mogą występować utrudnienia dla kierowców w postaci tymczasowych zwężeń do jednego pasa ruchu.

- Prace związane z układaniem nawierzchni nowego ronda, wykonywane będą metodą slurry seal - tłumaczy Piotr Zieliński ze spółki Szczecińskie Inwestycje Miejskie. - Mieszanka slurry seal jest wytwarzana na miejscu jej wbudowania, w specjalnej maszynie (kombajnie), spełniającej rolę wytwórni i układarki. Rozseparowane komponenty (kruszywo, emulsja asfaltowa, woda, cement) podawane są w niej z oddzielnych zbiorników przez system dozujący w ustalonych proporcjach do bębna mieszalnika. Czas stwardnienia mieszanki slurry seal następuje zwykle w okresie od 1 do 3 godzin, w zależności od warunków pogodowych. Pełną stabilność osiąga ułożona warstwa po całkowitym odparowaniu wody.

Czytaj też: "Torowa rewolucja" z komplikacjami. Poważne problemy z przebudową ulicy Kolumba w Szczecinie [ZDJĘCIA, WIDEO]

Zmiany dotyczyć będą również kursowania tramwajów. W niedzielę, 10 kwietnia od godziny 00:00 w nocy do godziny 12:00 wyłączony będzie ruch tramwajów na ul. Energetyków. Od godziny 12:00 ruch tramwajów zostanie wznowiony.

- W związku z przebudową torowiska tramwajowego ruch tramwajowy na ul. Energetyków odbywać się będzie wahadłowo - dodaje Piotr Zieliński. - Prace torowe mają się zakończyć w trzecim kwartale 2022 roku.

Inwestycja obejmuje przebudowę ulic Energetyków, Władysława IV oraz części ulic dojazdowych do portu (Spichrzowej, Zbożowej, Celnej, Świętego Floriana, części ulicy Bytomskiej oraz Bulwaru Śląskiego i Gdańskiego). Pracami objęte będą jezdnie, ciągi piesze i pieszo-rowerowe, pojawi się oświetlenie uliczne. W ciągu ul. Energetyków wybudowane zostanie duże rondo z rozjazdem torowiska, tak aby w przyszłości przedłużyć linię tramwajową na Łasztownię. W sąsiedztwie Trasy Zamkowej powstanie parking P+R. Pracami objęte będą również sieci podziemne.

Czytaj też: Nowe rondo na szczecińskim Międzyodrzu nabiera kształtów. Uwagę przykuwa jeden ważny szczegół [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sonda
Jak oceniasz stan szczecińskich ulic?
Nowe rondo na szczecińskim Międzyodrzu nabiera kształtów. Uwagę przykuwa jeden ważny szczegół