Nowe rondo na szczecińskim Międzyodrzu nabiera kształtów. Uwagę przykuwa jeden ważny szczegół

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Nowe rondo na szczecińskim Międzyodrzu nabiera kształtów. Uwagę przykuwa jeden ważny szczegół

Nowe rondo na szczecińskim Międzyodrzu nabiera kształtów. Uwagę przykuwa jeden ważny szczegół [ZDJĘCIA, WIDEO]

2022-04-02 23:30

To jedna z najbardziej spektakularnych inwestycji drogowych ostatnich lat w Szczecinie. Postępy prac w rejonie przyszłego ronda na skrzyżowaniu ul. Energetyków i Św. Floriana widać gołym okiem. Widać już częściowo zarys nowego ronda, jednak uwagę przyciąga jeszcze jeden ważny szczegół, który jest elementem ogromnych zmian, które w niedalekiej przyszłości mają zmienić układ komunikacyjny na Międzyodrzu.

Przebudowa układu drogowego na Międzyodrzu trwa w najlepsze. Toczą się prace w rejonie przyszłego ronda na skrzyżowaniu ulic Energetyków i Św. Floriana. Po północnej stronie wyraźnie widać już jego zarys. Powstał również nowy odcinek ul. Władysława IV, gdzie uwagę przyciąga jednak dość istotny szczegół. Mianowicie montowany jest już pierwszy fragment torowiska tramwajowego, które będzie przebiegać na nowej ulicy wzdłuż Trasy Zamkowej, aż do nowego Mostu Kłodnego, który połączy oba brzegi odry na wysokości Baszty Panieńskiej. To nastąpi jednak dopiero w kolejnych latach.

Czytaj też: "Torowa rewolucja" z komplikacjami. Poważne problemy z przebudową ulicy Kolumba w Szczecinie [ZDJĘCIA, WIDEO]

Obecnie prace drogowe toczą się m.in. w rejonie przyszłego Ronda Portowców, ul. Energetyków, Władysława IV, Zbożowej, Bytomskiej i Rybnickiej. Powstają nowe jezdnie, chodniki i drogi dla rowerów. Pod Trasą Zamkową i w sąsiedztwie Izby Celnej budowane są również nowe parkingi, na które w tej części miasta jest spore zapotrzebowanie.

Na finał prac w tym rejonie jeszcze trochę poczekamy. Ich koniec planowany jest w 2023 roku.

Czytaj też: Miejska? Kolejowa? Do kogo należy ta ulica w Szczecinie? [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sonda
Czy denerwuje Cię stanie w korkach?
Nowe rondo na szczecińskim Międzyodrzu nabiera kształtów. Uwagę przykuwa jeden ważny szczegół