Jarmark Wielkanocny w Szczecinie

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Jarmark Wielkanocny w Szczecinie

Jarmark Wielkanocny w Szczecinie. Pięć dni świątecznej atmosfery w centrum miasta [ZDJĘCIA, WIDEO]

2022-04-06 21:06

W środę, 6 kwietnia, w samo południe, w Alei Kwiatowej wystartował pięciodniowy Jarmark Wielkanocny, na którym będzie można zrobić zakupy, zjeść coś smacznego i wziąć udział w atrakcjach dla całych rodzin. Wydarzenie powróciło do Szczecina po długiej przerwie spowodowanej pandemią.

Jarmark Wielkanocny to 40 domków z ciekawą ofertą, 5 dni atrakcji, dziesiątki odwiedzających i mnóstwo dobrej zabawy – tak w skrócie można powiedzieć o wydarzeniu, które już na dobre zagościło w kalendarium szczecińskich wydarzeń plenerowych.

- Świąteczna aura będzie udzielała się każdemu, kto od środy do niedzieli zajrzy na nasz Jarmark - mówi Celina Wołosz ze spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia. - Tam w drewnianych domkach będzie można zakupić wiele dobroci. W ofercie spożywczej znajdą się: ciasta wielkanocne i świąteczne łakocie, sery, miody, kołacze, wędliny, chleby. Będą także przekąski z grilla, belgijskie frytki czy gorące napoje i pyszna czekolada. Koneserzy będą mogli zakupić wyjątkowe trunki, m.in. rzemieślnicze piwa, nalewki i inne. Z kolei najmłodsi z pewnością ucieszą się z lizaków, waty cukrowej, gofrów czy pysznej lemoniady, która ugasi pragnienie po weekendowych harcach.

Czytaj też: Zasłonili pomnik przed szczecińskim magistratem. Ma to związek z wojną [ZDJĘCIA]

Podczas Jarmarku Wielkanocnego można również nabyć wielkanocne dekoracje i rękodzieło, wśród których znajdziemy m.in. drewniane zajączki, stroiki wielkanocne, lampiony, szydełkowane przytulanki, ręcznie robioną biżuterię, ceramikę oraz odzież.

- Nieodłącznym elementem naszego Jarmarku są gigantyczne pisanki oraz w tym roku pojawią się także wielkanocne zajączki w wykonane przez szczecińskie stowarzyszenia oraz instytucje - dodaje Celina Wołosz.

Pierwszego dnia na jarmarku nie było wielkich tłumów. To zrozumiałe, gdyż jest środek tygodnia i większość mieszkańców spędza dzień w pracy. Niektórych mogła również odstraszyć pogoda - nieprzyjemne podmuchy wiatru nie sprzyjały raczej długim spacerom. Odwiedzający mogli zatem bez większych przeszkód zapoznać się z ofertą wystawców. Dużą popularnością cieszyły się przede wszystkim stoiska gastronomiczne. Odwiedzający chętnie robili sobie również pamiątkowe zdjęcia na tle wielkich kolorowych pisanek i wielkanocnych dekoracji.

Zdecydowanie większej frekwencji można spodziewać się w weekend. Na sobotę i niedzielę zaplanowano animacje i aktywne warsztaty dla odwiedzających. Maluchy będą mogły wziąć udział w zabawach ruchowych, wspólnym malowaniu wielkiego świątecznego obrazu, zdobieniu pisanek, interaktywnej Bajce o Króliczku Wielkanocnym. Kolorytu nadadzą także mydlane bańki oraz barwne baloniki.

Jarmark Wielkanocny odbywa się od 6 do 10 kwietnia. Stoiska będą czynne w następujących godzinach:

  • Środa-czwartek, w godz. 12:00-20:00
  • Piątek, w godz. 12:00-21:00
  • Sobota, w godz. 10:00-21:00
  • Niedziela, w godz. 10:00-20:00.

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie www.kolorowaaleja.pl.

Czytaj też: Wyłączą światła na ważnym skrzyżowaniu w centrum Szczecina. Rozglądajcie się uważnie!

QUIZ Co wiesz o świętach wielkanocnych? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 9
Wielkanoc to święto ruchome. A wiecie jak wyznacza się datę tego święta?
kalendarz
Jarmark Wielkanocny w Szczecinie