Policjant uratował życie malutkiemu dziecku

i

Autor: KPP Łobez/ Reprodukcja Domin

Wybuchł pożar. Malutki chłopiec nie oddychał. Uratował go dzielnicowy z Reska [ZDJĘCIA]

Gdyby nie szybka reakcja i profesjonalnie udzielona pierwsza pomoc, cała sytuacja mogłaby mieć tragiczny finał. Dzielnicowy z Reska wykazał się bohaterską postawą i uratował życie dwumiesięcznego chłopczyka, który przestał oddychać.

W poniedziałek, około godziny 17:50, dyżurny komendy w Łobzie został powiadomiony o pożarze, który wybuchł w jednym z domów w miejscowości Siwkowice. Kolejna informacja dotyczyła dwumiesięcznego dziecka, które przestało oddychać. W tej sytuacji liczyła się każda minuta.

Na miejscu zdarzenia, jako pierwsi, pojawili się dzielnicowi z Reska. Jak się okazało, dziecko było przytomne, jednak miało poważne problemy z oddychaniem. Pierwszej pomocy udzielił chłopczykowi st. sierż. Przemysław Bujny. Policjant wziął na ręce chłopca, udrożnił drogi oddechowe poprzez usunięcie z ust nadmiaru śliny oraz odchylenie głowy do tyłu.

Czytaj też: Świnoujście: ZROBIŁ TO w środku nocy na środku ulicy! Przesadził? [ZDJĘCIA]

Dzięki czynnościom podjętym przez mundurowego niemowlę zaczerpnęło powietrza i zaczęło płakać. Do czasu przybycia pogotowia ratunkowego, policjanci na bieżąco kontrolowali funkcje życiowe dziecka.

Chłopczyk został przekazany ratownikom medycznym. Następnie przetransportowano go śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Szczecinie.

Czytaj też: Świnoujście: Groźny wypadek przy załadunku drewna. Mężczyzna spadł z dźwigu! [ZDJĘCIA]

Grzegorz G. pozbawił Szymonka rodziców. Ojciec staje w jego obronie.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany