Sonda w PTV Morze

i

Autor: Sbringser / CC0 / pixabay.com / archiwum PTV Morze

Wtedy był to temat TABU! Co szczecinianie sądzili o TYM ponad 25 lat temu? [WIDEO]

2020-10-20 8:08

Kiedyś niespecjalnie mówiło się o tym głośno. Obecnie tematy dotyczące mniejszości seksualnych są bardzo często poruszane na forum publicznym i niejednokrotnie wywołują sporo emocji. Jak ponad ćwierć wieku temu społeczeństwo postrzegało związki jednopłciowe czy adopcję dzieci przez pary homoseksualne? Posłuchajcie opinii mieszkańców Szczecina!

Dość "delikatną" na ówczesne czasy kwestię legalizacji związków homoseksualnych poruszyli już w 1994 roku dziennikarze lokalnej Prywatnej Telewizji Morze, działającej w tym czasie w Szczecinie. Na alei Niepodległości zadali mieszkańcom Szczecina kilka pytań dotyczących spraw, o których w tym czasie nie mówiło się tak głośno jak obecnie. Co szczecinianie sądzili o związkach osób tej samej płci?

- Ich sprawa. Mnie to tam wszystko jedno - mówi młody mężczyzna.

- To jest jeszcze dziwne, ludzie się jeszcze nie mogą przyzwyczaić - dodaje młoda kobieta. - Mimo wszystko uważam, że powinni mieć takie same prawa jak wszyscy i nie powinni być inaczej traktowani.

W sondzie pojawiło się również pytanie dotyczące adopcji dzieci przez pary homoseksualne. W tym przypadku nic się raczej nie zmieniło, mimo upływu lat. W pierwszej połowie lat 90., podobnie jak ma to miejsce obecnie, szczecinianie podchodzili do tego tematu dość sceptycznie.

PTV Morze była pierwszą prywatną stacją telewizyjną w naszym mieście, którą można było odbierać za pomocą zwykłej anteny. Telewizja działała Szczecinie w latach 1991–1994. Obecnie na Facebooku działa Fan-club PTV Morze, gdzie można zobaczyć wiele ciekawych materiałów wideo z archiwum stacji.

Sonda
Czy obecnie jesteśmy bardziej tolerancyjni niż kiedyś?
Protest osób LGBT w Krakowie: "Andrzej Duda to obłuda"