Goleniów jest gotowy na przyjęcie uchodźców

i

Autor: Facebook / Robert Krupowicz - Twój Burmistrz Goleniowa, Google Street View Goleniów jest gotowy na przyjęcie uchodźców

Wojna na Ukrainie. Goleniów gotowy na przyjęcie uchodźców

2022-02-25 10:38

Czterystu uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy jest gotów przyjąć Goleniów (woj. zachodniopomorskie) - poinformował burmistrz Robert Krupowicz. Miasto chce w ten sposób wesprzeć Ukraińców, którzy uciekają przed koszmarem, który dotknął ich po rosyjskiej agresji.

W czwartek, 24 lutego w urzędzie gminy w Goleniowie odbyło się spotkanie burmistrza z urzędnikami, przedstawicielami służb mundurowych, Zakładu Aktywności Zawodowej, Ośrodka Sportu i Rekreacji. Obecnie miasto deklaruje możliwość przyjęcia 400 uchodźców z terenu Ukrainy.

- Jesteśmy przygotowani do przyjęcia takiej liczby uchodźców w pierwszym rzucie - mówi burmistrz Goleniowa Robert Krupowicz. - Nasze możliwości są dużo większe i będziemy je przygotowywać w zależności od rozwoju sytuacji. Mamy przygotowane lokale, które w różnej sekwencji będą mogły przyjmować osoby, które będą przyjeżdżały do Goleniowa. Będą to pomieszczenia przystosowane do pobytu rodzin wielodzietnych, ale także dla osób samotnych. Przygotowujemy opiekę medyczną, zakwaterowanie, zaprowiantowanie. Jesteśmy gotowi.

Czytaj też: Wojna na Ukrainie. Czy Polacy oddadzą krew dla potrzebujących Ukraińców?

Jak dodaje burmistrz, poszukiwani są również tłumacze języka ukraińskiego i psychologowie.

Robert Krupowicz zwraca się również do Ukraińców mieszkających i pracujących w Goleniowie o pomoc dla ich rodaków i udzielenie im schronienia.

Czytaj też: Ukraina. Dwoje dzieci zabitych w rosyjskim ostrzale [RELACJA NA ŻYWO]

Sonda
Polska jest gotowa na przyjęcie uchodźców z Ukrainy?
Protest przeciwko wojnie na Ukrainie na placu Solidarności w Szczecinie
Nasi Partnerzy polecają