Wkrótce rusza nowy system roweru miejskiego w Szczecinie. Można już pobrać aplikację i się rejestrować!

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Wkrótce rusza nowy system roweru miejskiego w Szczecinie. Można już pobrać aplikację i się rejestrować!

Wkrótce rusza nowy system roweru miejskiego w Szczecinie. Można już pobrać aplikację i się rejestrować!

2022-02-01 12:31

Do startu roweru miejskiego czwartej generacji w Szczecinie został już tylko miesiąc. 1 marca 2022 rozpocznie działalność odnowiona miejska wypożyczalnia jednośladów. Użytkownicy mogą już pobrać aplikację mobilną i zarejestrować się w systemie.

Po trwającej półtora roku przerwie, rowery miejskie powrócą na ulice Szczecina w zupełnie nowej odsłonie. Zmienia się system wypożyczania, zmienią się również same jednoślady. Do ich wypożyczenia konieczna jest instalacja aplikacji mobilnej i nowa rejestracja w systemie Bike_S.

Rejestracja jest możliwa wyłącznie poprzez aplikację mobilną Roovee. Można ją bezpłatnie pobrać ze strony bikes-srm.pl lub ze sklepów Google Play, App Store i App Gallery. Aplikacja jest dostępna w czterech językach: polskim, niemieckim, angielskim i ukraińskim.

Czytaj też: Szczecin: Ten kierowca miał wyjątkowego pecha! A zaczęło się od... maseczki

Aplikacja umożliwia m.in.: wniesienie opłaty startowej w kwocie 20 zł, doładowanie konta, zakup abonamentu, lokalizację stref postoju i dostępnych rowerów, rezerwację roweru, a przede wszystkim wypożyczenie roweru poprzez zeskanowanie kodu QR z elektronicznej blokady.

Na przyszłych użytkowników Bike_S czwartej generacji czeka na 800 rowerów wyposażonych w GPS i autonomiczne zamki. System będzie czynny cały rok, a nie od marca do listopada jak poprzednio. Dawne stacje dokujące zastąpią zwykłe stojaki rowerowe z tablicami „Strefa Postoju”. Ich liczba zwiększy się z 87 do 99.

Jak otrzymać zwrot środków ze "starego" konta Bike_S?

System działa na nowych zasadach. Dlatego także ci, którzy byli wcześniej zarejestrowani w wypożyczalni, i chcą znów z niej korzystać, muszą zarejestrować się ponownie. Natomiast osoby, które nie zlikwidowały dotychczasowych kont, a chcą to zrobić, powinny przesłać wniosek o usunięcie konta i zwrot środków na adres biuro@bikes-srm.pl. We wniosku prosimy umieścić dane:

  • identyfikator klienta (numer telefonu)
  • imię i nazwisko
  • adres zamieszkania
  • numer konta bankowego.

Czytaj też: Chcieli się ścigać, a potem wydarzyło się coś nieoczekiwanego. Nagranie budzi grozę!

Sonda
Czy Szczecin jest przyjazny dla rowerzystów?
nowe życie zapomnianego dworca
Nasi Partnerzy polecają