Będzie paraliż na kolei? Pracownicy dużego przewoźnika zapowiadają strajk

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Będzie paraliż na kolei? Pracownicy dużego przewoźnika zapowiadają strajk

Szykują się utrudnienia

Wielki strajk na kolei. Mieli dostać podwyżkę, obeszli się smakiem. Koszmar dla pasażerów PKP

2023-09-26 15:35

Brak porozumienia między związkami zawodowymi i samorządami może mieć fatalne skutki dla pasażerów. Pracownicy zatrudnieni w Polregio grożą strajkiem, który może spowodować paraliż na kolei. Pociągi mogą nie wyjechać na trasy w dwóch województwach: zachodniopomorskim i warmińsko-mazurskim.

Przyczyną konfliktu, jak w większości tego typu przypadków, są pieniądze. Jak informują związki zawodowe, marszałkowie tych dwóch regionów nie zgodzili się na podwyżki płac o 800 złotych od 1 września 2023. W związku z tym przedstawiciele związków zawodowych podjęły decyzję o strajku.

"W związku z brakiem możliwości zawarcia porozumienia w sprawie podwyżki wynagrodzeń dla pracowników zachodniopomorskiego i warmińsko-mazurskiego, w wyniku braku zgody Urzędów Marszałkowskich na sfinansowanie tej podwyżki, Związki Zawodowe będące stroną sporu zbiorowego w Spółce POLREGIO S.A., podejmują decyzję o przeprowadzeniu bezterminowego strajku w wyżej wymienionych Zakładach" - czytamy w komunikacie podpisanym przez Prezydenta Związku Zawodowego Maszynistów Kolejowych w Polsce Leszka Miętka.

Strajk na terenie województw: zachodniopomorskiego i warmińsko-mazurskiego ma się rozpocząć 10 października, minutę po północy.

"Pociągi będące w drodze po godzinie rozpoczęcia strajku zostaną doprowadzone do stacji docelowych" - informują związki zawodowe i zapowiadają, że jeżeli urzędy marszałkowskie nie podejmą decyzji o podwyżce płac, pasażerowie korzystający z usług Polregio będą musieli liczyć się z poważnymi utrudnieniami w ruchu pociągów.

Czy dobrze znasz slang kolejowy?

Pytanie 1 z 10
"Badyle" to określenie:
To był ważny węzeł komunikacyjny. Tyle zostało z Dworca Szczecińskiego w Berlinie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany