Wielkanocny klimat w centrum Szczecina. Świąteczny jarmark powraca po długiej przerwie

i

Autor: ŻSTW Wielkanocny klimat w centrum Szczecina. Świąteczny jarmark powraca po długiej przerwie

Wielkanocny klimat w centrum Szczecina. Świąteczny jarmark powraca po długiej przerwie

2022-03-22 14:34

Wielkimi krokami zbliża się Wielkanoc, a to oznacza wielkie przygotowania. Dobrą okazją do zaopatrzenia się w świąteczne przysmaki są zazwyczaj okolicznościowe jarmarki. W tym roku, po przerwie spowodowanej pandemią, wraca do Szczecina Jarmark Wielkanocny, który będzie pierwszym w tym roku dużym wydarzeniem w przestrzeni Alei Kwiatowej.

Kolorowe pisanki, wielkanocne baby, smaczne mazurki czy domowe wędliny i wyjątkowe dekoracje – to wszystko znajdziemy podczas tegorocznego Jarmarku Wielkanocnego, który rozpocznie się 6 kwietnia w Alei Kwiatowej i potrwa kolejnych 5 dni.

- Szczeciński Jarmark Wielkanocny zawsze cieszył się sporym zainteresowaniem zarówno wśród wystawców jak i odwiedzających. Dlatego też w tym roku powracamy do Alei Kwiatowej po pandemicznej przerwie z pierwszym w tym roku wydarzeniem - mówi Celina Wołosz ze spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia. - W drewnianych domkach pojawią się sprzedawcy z różnych regionów, którzy w swojej ofercie będą mieli pieczywo, wyroby cukiernicze, wielkanocne przysmaki, świąteczne dekoracje, pyszne tradycyjne wędliny czy barwnie udekorowane pisanki.

Czytaj też: Morze krokusów na Jasnych Błoniach w Szczecinie. Niestety nie wszyscy o nie dbają [ZDJĘCIA, WIDEO]

Przez pięć dni w Alei Kwiatowej będzie można zrobić zakupy, skosztować czegoś nowego oraz zatrzymać się na dłużej przy scenie, gdzie będą prowadzone warsztaty oraz animacje. Dodatkowo, cały teren zyska nowy wygląd za sprawą wielkanocnych dekoracji i wiosennych kolorów. Nie zabraknie gigantycznych pisanek w wielkanocnych zająców wykonanych przez szczecińskie stowarzyszenia oraz instytucje.

Jarmark Wielkanocny potrwa od 6 do 10 kwietnia. Stoiska będą czynne w następujących godzinach:

  • Środa-czwartek, w godz. 12:00-20:00
  • Piątek, w godz. 12:00-21:00
  • Sobota, w godz. 10:00-21:00
  • Niedziela, w godz. 10:00-20:00.

Więcej szczegółów znajdziemy na www.kolorowaaleja.pl.

Czytaj też: Przejście dla biegaczy w centrum Szczecina. Tu nigdy nie zdążysz na zielonym! [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sonda
Szykujesz się już do Wielkanocy?
Gigantyczne pisanki w Alei Kwiatowej