Widać już pierwsze elementy czwartej trybuny szczecińskiego stadionu. Zobacz zdjęcia z budowy! [GALERIA]

2020-12-16 9:00

W miejscu rozebranej w ostatnich tygodniach, ostatniej starej trybuny stadionu przy ul. Twardowskiego, trwają intensywne prace przy budowie nowej. Widać już pierwsze elementy fundamentów. Poza tym roboty budowlane toczą się w wielu innych miejscach.

- Widać już pierwsze elementy, na które składać się będzie konstrukcja nowej północnej trybuny Stadionu Miejskiego - informuje Piotr Zieliński ze spółki Szczecińskie Inwestycje Miejskie. - Trwa wykonywanie jej fundamentów. Montowane jest zbrojenie i wylewany jest beton. Jednocześnie prowadzone są prace rozbiórkowe starego budynku VIP.

Oprócz prac budowlanych na obiekcie prowadzone są odbiory gotowej już infrastruktury. We wtorek przeprowadzono w pawilonach handlowo-gastronomicznych odbiory zainstalowanego sprzętu.

W ostatnim czasie zmieniło się również zagospodarowanie terenu na koronie kompleksu. Wszystko za sprawą zamontowania hali pneumatycznej nad jednym z boisk treningowych.

Zobacz też: Pomarańczowa ŁUNA nad Szczecinem. Co tak mocno ŚWIECI nocą nad miastem?

- Powłoka pneumatyczna hali składa się z systemu podwójnej membrany, to oznacza, że pomiędzy dwie warstwy wytrzymałych materiałów wdmuchiwane jest gorące powietrze, generowane przez system grzewczo - nadmuchowy - dodaje Piotr Zieliński. - System ten pozwala wytworzyć oraz utrzymać nadciśnienie i temperaturę wewnątrz hali.

Aktualnie we wnętrzu hali prowadzone są prace przy montażu oświetlenia.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Naga kobieta na ulicach Świnoujścia
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany