Syrena alarmowa

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Syrena alarmowa

Dlaczego wyją syreny w Szczecinie 29.10.2021? Czy mamy się czego bać?

2021-10-29 11:27

W piątek, 29 października, w samo południe, w Szczecinie rozlegnie się dźwięk syren alarmowych. O godzinie 12:00 będzie można usłyszeć je w całym mieście, a także w trzech innych polskich miastach. Dlaczego wyją syreny? Czy w związku z tym mamy się czego obawiać?

Dźwięk syren alarmowych rozlegnie się w piątek, w samo południe w czterech polskich miastach: w Gdańsku, Łodzi, Warszawie i Szczecinem. To element akcji "Alarm dla klimatu". Celem akcji jest symboliczne podkreślenie doniosłości nadchodzącego szczytu klimatycznego COP26 w Glasgow, na którym światowi liderzy będą podejmować decyzje dotyczące przyszłości naszej planety. To właśnie z tego powodu w piątek w samo południe włączone zostaną syreny alarmowe.

- W Szczecinie nikogo nie trzeba przekonywać jak ważne jest środowisko naturalne oraz jaką pracę wszyscy mamy do wykonania – mówi Piotr Krzystek, prezydent miasta. - Szczecin to zielone miasto w którym podejmujemy wiele inicjatyw mających pozytywny wpływ na ekologię. Z każdym rokiem rośnie także świadomość mieszkańców. Dlatego rolą samorządów jest wsłuchiwanie się w te głosy i kreowanie pozytywnych wzorców oraz działań.

Czytaj też: Jakub zatrzymywał pijanego kierowcę, został rozjechany. Minister Ziobro wystąpił o rentę dla bohatera ze Szczecina

"Alarm dla klimatu" jest inicjatywą portalu Gazeta.pl oraz Koalicji Klimatycznej. Zaangażowały się w nią cztery polskie miasta: Gdańsk, Łódź, Warszawa i Szczecin, w których w piątek 29 października 2021 roku o godz. 12.00 zostaną uruchomione miejskie systemy alarmowe. Pomysłodawcy inicjatywy chcą w ten symboliczny sposób wezwać decydentów do podjęcia działań adekwatnych do skali problemu, jakim jest kryzys klimatyczny.

W Szczecinie alarm rozbrzmiewał będzie w formie sygnału ciągłego i będzie trwał jedną minutę. Wyemitowany sygnał nie wymaga podejmowania przez mieszkańców żadnych czynności.

Czytaj też: Widok jak z horroru w samym centrum Szczecina. Strach tu wejść! [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sonda
Czy martwią Cię zachodzące zmiany klimatyczne?
Na alei Wojska Polskiego w Szczecinie wycięto kilkanaście dorodnych drzew
Nasi Partnerzy polecają