Piknik nad Odrą 2022 w Szczecinie

i

Autor: Grzegorz Kluczyński

W Szczecinie trwa Piknik nad Odrą. Mnóstwo atrakcji nie tylko dla miłośników turystyki [ZDJĘCIA, WIDEO]

2022-05-07 14:09

To pierwsze duże wydarzenie plenerowe w tym roku na Wałach Chrobrego w Szczecinie. Piknik nad Odrą to nie tylko targi turystyczne. To food trucki, występy artystyczne, animacje dla dzieci i wiele innych atrakcji. To wydarzenie z 18-letnią tradycją, które odwiedzają tysiące mieszkańców. W tym roku, głównym partnerem Pikniku nad Odrą są Czechy i to właśnie ten kraj jest tematem przewodnim wydarzenia.

Festiwal Podróży i Czasu Wolnego odbywa się w dniach 7-8 maja. Poza ofertami firm turystycznych na Market Tour, odwiedzający znajdą tu m.in. Jarmark Rozmaitości, Aleję Produktów Tradycyjnych, gdzie można zaopatrzyć się m.in. w rękodzieło czy produkty regionalne. Nie brakuje również atrakcji kulinarnych. Odwiedzający będą mogli spróbować tradycyjnej zupy czeskiej Bramborački, która zostanie przygotowana w ramach Wielkiego Gotowania. Festiwal Smaków Food Trucków to ulubione wydarzenie nie tylko dla miłośników tradycyjnych burgerów, ale wielu rozmaitych potraw przygotowywanych w mobilnych barów. Dla koneserów piwa powstała Browarów Rzemieślniczych.

Czytaj też: Chciała pomóc koledze, zrobiła wielką DEMOLKĘ! "Walą do nas drzwiami i oknami"

Piknik nad Odrą 2022 w Szczecinie. Mnóstwo atrakcji na Wałach Chrobrego

Na piknikowej scenie prezentują się lokalni artyści - zespoły muzyczne i taneczne. Nie zabraknie również czeskiego akcentu w postaci występów kobziarzy reprezentujących dźwięki Czech Południowych.

Dla najmłodszych przygotowano wesołe miasteczko i kolorową strefę Ocean Zabawy, gdzie odbywają się warsztaty i animacje.

Piknik nad Odrą potrwa do niedzieli, 8 maja. Program wydarzenia można znaleźć na stronie www.pikniknadodra.pl.

Czytaj też: Majówka na Jasnych Błoniach. Tłumy odwiedzają Jarmark Szczeciński [ZDJĘCIA, WIDEO]

Jak dobrze znasz atrakcje turystyczne Pomorza Zachodniego?

Pytanie 1 z 10
Gdzie znajduje się Promenada Gwiazd?