Syrena alarmowa

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Syrena alarmowa

W Szczecinie rozlegnie się dźwięk syren alarmowych. Dlaczego wyją syreny 06.10.2020?

2020-10-06 6:00

We wtorek, 6 października, w Szczecinie będzie można usłyszeć dźwięk syren alarmowych? Co jest przyczyną? Dlaczego wyją syreny? Czy mieszkańcy mają powody do niepokoju?

Dlaczego w Szczecinie wyją syreny?

Na szczęście to tylko ćwiczenia wojskowe, które odbędą się m.in. z wykorzystaniem syren alarmowych. Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych w dniach 6-9 października organizuje ćwiczenia RENEGADE/SAREX-20. W związku z tym na terenie Szczecina, mogą zostać uruchomione syreny alarmowe.

- Elementami ćwiczenia są zdarzenia dotyczące naruszenia przestrzeni powietrznej Rzeczypospolitej Polskiej przez niezidentyfikowany samolot lub inny o obiekt latający. Ten element ćwiczenia realizowany będzie w dniu 6 październikai w przypadku odebrania sygnału przez Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie, mogą być włączone syreny alarmowe i nadany 3 minutowy modulowany sygnał alarmowy o zagrożeniu - tłumaczy Dariusz Sadowski z urzędu miasta. - W przypadku nadania sygnału alarmowego, po otrzymaniu sygnału o ustaniu zagrożenia zostanie nadany 3 minutowy ciągły sygnał alarmowy.

W związku z tym, iż są to tylko ćwiczenia, nadane sygnały nie wymagają podejmowania żadnych czynności przez mieszkańców.

Sonda
Czy obawiasz się III wojny światowej?
Tak wychowuje Michał Wiśniewski
Nasi Partnerzy polecają