W Szczecinie powstał serial o imigrantach ze wschodu. Można już obejrzeć pierwszy odcinek "Daleko od wojny"

2021-06-16 13:22
Daleko od wojny - kadr z filmu
Autor: Mateusz Żegliński / kadr z filmu "Daleko od wojny"

To już kolejny serial dokumentalny szczecińskiego reżysera, który powstał w ostatnim czasie. Mateusz Żegliński podjął się tematu imigrantów zza wschodniej granicy, którzy poszukują w Polsce miejsca do życia. W sieci jest już dostępny pierwszy odcinek serialu dokumentalnego "Daleko od wojny".

- Jest to serial o imigrantach ze wschodu, którzy szukają miejsca do życia - opowiada Mateusz Żegliński, twórca serialu. - Evgeny z synem wyprowadzają się z Ukrainy do Polski, żeby znaleźć nowy dom. Polska dla bohatera jawi się jako bezpieczny i stabilny kraj, daleko od wojny. Jest to film o miłości ojca do syna, który chce zapewnić swojemu dziecku lepsze życie.

Czytaj też: Krew, pot i łzy leją się tutaj litrami! Nowy serial dokumentalny szczecińskiego reżysera

Wcześniej Mateusz Żegliński stworzył dwa inne seriale dokumentalne, które spotkały się z przychylnym przyjęciem ze strony publiczności. W serialu "Dziewczyna bez tatuażu" śledziliśmy losy szczecińskiej artystki, Basi Rzeźnickiej, która podczas tworzenia tatuaży, poruszała ze swoimi rozmówcami najróżniejsze tematy dotyczące życia uczuciowego. Natomiast w serialu "Serce słonia" mogliśmy zobaczyć jak Jakub, który na co dzień ciężko pracuje fizycznie, spełnia swoje największe marzenie i przygotowuje się do walki o mistrzostwo w tajskim boksie Muai Thai.

Serial "Daleko od wojny", podobnie jak "Dziewczyny bez tatuażu" i "Serca słonia", dostępny jest na kanale Mateusz Żegliński Film w serwisie YouTube.

Zobacz też: Szczecin: Rusza "Kino na leżakach". Na początek "Powrót do przyszłości"

Rowerzyści kontra naturyści. Słynna naga plaża przestanie istnieć?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE