Daleko od wojny - kadr z filmu

i

Autor: Mateusz Żegliński / kadr z filmu "Daleko od wojny"

W Szczecinie powstał serial o imigrantach ze wschodu. Można już obejrzeć pierwszy odcinek "Daleko od wojny"

2021-06-16 13:22

To już kolejny serial dokumentalny szczecińskiego reżysera, który powstał w ostatnim czasie. Mateusz Żegliński podjął się tematu imigrantów zza wschodniej granicy, którzy poszukują w Polsce miejsca do życia. W sieci jest już dostępny pierwszy odcinek serialu dokumentalnego "Daleko od wojny".

- Jest to serial o imigrantach ze wschodu, którzy szukają miejsca do życia - opowiada Mateusz Żegliński, twórca serialu. - Evgeny z synem wyprowadzają się z Ukrainy do Polski, żeby znaleźć nowy dom. Polska dla bohatera jawi się jako bezpieczny i stabilny kraj, daleko od wojny. Jest to film o miłości ojca do syna, który chce zapewnić swojemu dziecku lepsze życie.

Czytaj też: Krew, pot i łzy leją się tutaj litrami! Nowy serial dokumentalny szczecińskiego reżysera

Wcześniej Mateusz Żegliński stworzył dwa inne seriale dokumentalne, które spotkały się z przychylnym przyjęciem ze strony publiczności. W serialu "Dziewczyna bez tatuażu" śledziliśmy losy szczecińskiej artystki, Basi Rzeźnickiej, która podczas tworzenia tatuaży, poruszała ze swoimi rozmówcami najróżniejsze tematy dotyczące życia uczuciowego. Natomiast w serialu "Serce słonia" mogliśmy zobaczyć jak Jakub, który na co dzień ciężko pracuje fizycznie, spełnia swoje największe marzenie i przygotowuje się do walki o mistrzostwo w tajskim boksie Muai Thai.

Serial "Daleko od wojny", podobnie jak "Dziewczyny bez tatuażu" i "Serca słonia", dostępny jest na kanale Mateusz Żegliński Film w serwisie YouTube.

Zobacz też: Szczecin: Rusza "Kino na leżakach". Na początek "Powrót do przyszłości"

Rowerzyści kontra naturyści. Słynna naga plaża przestanie istnieć?