Urządził sąsiadom prawdziwe piekło. 41-latek ze Szczecina groził, że spali blok

i

Autor: Hebi B. / CC0 / pixabay.com Urządził sąsiadom prawdziwe piekło. 41-latek ze Szczecina groził, że spali blok

Urządził sąsiadom prawdziwe piekło. 41-latek ze Szczecina groził, że spali blok

2022-05-05 22:23

Ubliżał, groził śmiercią, odgrażał się, że spali blok mieszkalny. 41-latek urządził swoim sąsiadom prawdziwe piekło. Koszmar kilku osób trwał blisko trzy lata. Agresywnego mężczyznę w końcu dosięgnie jednak ręka sprawiedliwości. Wkrótce odpowie za swoje zachowanie przed sądem.

Prokuratura Rejonowa Szczecin-Niebuszewo zakończyła śledztwo w sprawie mężczyzny podejrzanego o znieważanie, kierowanie gróźb karalnych, spowodowania uszczerbku na zdrowiu i zniszczenia mienia.

Do zdarzeń, o które podejrzany jest mężczyzna dochodziło od 2019 roku do października 2021 roku. 41-latek wielokrotnie znieważał i groził swoim pięciu sąsiadom, że pozbawi ich życia, spowoduje u nich uszczerbek na zdrowiu oraz spali zamieszkiwany przez nich blok mieszkalny. Prokurator objął czyny polegające na znieważaniu pokrzywdzonych ścigane z oskarżenia prywatnego ściganiem z urzędu.

- Mężczyzna został zatrzymany, a następnie na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, który był stosowany także w dacie kierowania aktu oskarżenia do sądu - tłumaczy prok. Alicja Macugowska-Kyszka z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Czytaj też: Chojna: Maleńka Ola bardzo spieszyła się na świat. To był "poród wysokiego ryzyka"

41-latek był już wcześniej karany sądownie. Wkrótce odpowie za swoje czyny przed wymiarem sprawiedliwości. Do sądu trafił już akt oskarżenia.

Za zarzucane mężczyźnie przestępstwo grozi mu kara do 2 lat więzienia.

Czytaj też: Bezdomny chciał skoczyć z mostu. Pomoc nadeszła w ostatniej chwili

Sonda
Czy zdarzyło Ci się doświadczyć jakiejś formy przemocy?
Pożar na ul. Jagiellońskiej w Szczecinie