Uchodźcy z Ukrainy pojadą za darmo komunikacją miejską w Szczecinie

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Uchodźcy z Ukrainy pojadą za darmo komunikacją miejską w Szczecinie

Uchodźcy z Ukrainy pojadą za darmo komunikacją miejską w Szczecinie

2022-03-09 13:42

Komunikacja miejska w Szczecinie będzie darmowa dla uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy. Szczecin, podobnie jak kilka innych miast w Polsce, wprowadza rozwiązanie, które ma ułatwić poruszanie się po mieście obywatelom Ukrainy, którzy w obawie o własne zdrowie i życie zostali zmuszeni do pozostawienia całego dobytku i opuszczenia swojego kraju.

- Szczecin solidaryzuje się z narodem ukraińskim, który z ogromną determinacją opiera się agresji - mówi Hanna Pieczyńska z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie. - Pomoc niesiona jest na wielu poziomach, zatem doskonale rozumiejąc społeczną misję transportu publicznego, organizacja którego jest zadaniem własnym gminy, umożliwiamy uchodźcom ukraińskim bezpłatne przejazdy.

Wprowadzenie bezpłatnych przejazdów było możliwe dzięki decyzji szczecińskich radnych, którzy przyjęli stosowne zmiany w Uchwale Rady Miasta Szczecin.

- Możemy nieść pomoc uciekającym przed wojną Ukraińcom między innymi poprzez ułatwienie przemieszczania się na terenie Gminy Miasto Szczecin oraz ościennych - dodaje Hanna Pieczyńska.

Czytaj też: Z lotniska w Goleniowie dojadą do Szczecina. Specjalne pociągi dla ukraińskich turystów z Egiptu

Obywatele Ukrainy, którzy przekroczyli granicę ukraińsko-polską w dniu 24 lutego lub później, na podstawie dokumentu potwierdzającego przekroczenie, będą mogli korzystać z komunikacji miejskiej bezpłatnie do 30 września.

Na podobne rozwiązania zdecydowało się już kilka miast w Polsce, m.in. Warszawa, Kraków, Wrocław, Lublin, Łódź, Toruń, Bydgoszcz, Białystok, Poznań, Katowice i Olsztyn.

Czytaj też: W pociągu ludzie mdleli, załatwiali się do woreczków. Anna nawet nie pożegnała się z mężem. "Daj Boże, żeby to wszystko się skończyło"

Sonda
Czy zaangażowałeś się w jakiś sposób w pomoc dla Ukrainy?
Wielkie i małe gesty. Szczecin solidarny z Ukrainą