Przedmioty zebrane podczas akcji Szczecin idzie w zielone

i

Autor: ZUK Szczecin

Tysiące gadżetów... za jabłonki! Zobacz, co szczecinianie przynieśli do ekoportów [ZDJĘCIA]

2020-09-28 8:46

900 drzew owocowych trafiło w ostatnich dniach do mieszkańców Szczecina. W tym czasie szczecinianie przynosili do ekoportów przedmioty, które z pozoru niepotrzebne, mogą dla innych okazać się prawdziwymi skarbami. Zgromadzone przedmioty już niebawem trafią do charytatywnej Galerii Szpargałek, a stamtąd w kolejne ręce – w zamian za symboliczną sumę przekazaną na konta potrzebujących.

W piątek w punkcie zbiórki odpadów przy ulicy Taczaka, zaprezentowane zostały wszystkie przedmioty zebrane podczas pierwszej edycji akcji "Szczecin idzie w zielone".

- Zainteresowanie przerosło oczekiwania chyba wszystkich - mówi Andrzej Kus, rzecznik miasta ds. komunalnych i ochrony środowiska. - Mieszkańcy, zaledwie w ciągu kilku dni odebrali 900 ponad dwumetrowych i dwuletnich sadzonek jabłoni. Drzewa już w przyszłym roku powinny dać pierwsze owoce.

Drzewa trafiły nie tylko do mieszkańców zabudowań jednorodzinnych, ale również odbierane były przez osoby mieszkające w kamienicach lub blokach.

- Wszyscy deklarowali, że już w przyszłym roku cieszyły będą mieszkańców osiedli mieszkaniowych czy wspólnot, wychowanków szkół oraz przedszkoli - dodaje Andrzej Kus.

Z okazji tego wydarzenia posadzona została także w parku Andersa ponad 4-metrowa robinia.

Zrobił Chrystusa z Rio de Janeiro za pomocą zapałek
Nasi Partnerzy polecają