Tutaj woda na pewno jest czysta! Na tych plażach w Zachodniopomorskiem możecie się bezpiecznie kąpać [ZESTAWIENIE, TOP 15]

2017-07-18 10:51

Sezon wakacyjny w pełni. W upalne dni większość mieszkańców Szczecina i okolic wyrusza nad wodę w poszukiwaniu odrobiny orzeźwienia, a kąpieliska w mieście i regionie pękają w szwach. Czy woda na plażach w Szczecinie i okolicach jest czysta i czy można się bezpiecznie kąpać? Postanowiliśmy to sprawdzić. Zobaczcie nasze zestawienie!

W samym Szczecinie mamy trzy strzeżone kąpieliska znajdujące się nad naturalnymi zbiornikami wodnymi. W województwie zachodniopomorskim jest ich kilkadziesiąt. Sprawdziliśmy te znajdujące się najbliżej naszego miasta. Czy woda w jeziorach i w morzu nadaje się do kąpieli? Dowiecie się tego z naszego zestawienia. Główny Inspektorat Sanitarny zapewnia: na te kąpieliska możecie pojechać bez obaw! Woda spełnia wszelkie normy i bezpiecznie można korzystać z letniej kąpieli!

Przeczytaj również: Aż ślinka cieknie! Te nazwy miejscowości w Zachodniopomorskiem brzmią przepysznie! [TOP 12]

Czystość wody na kąpieliskach zależy od wielu czynników, także od nas samych. Jeśli będziemy dbać o porządek na plaży i stosować się do wszelkich zasad panujących na kąpieliskach, możemy mieć pewność, że wejście do wody nie będzie wiązało się z ryzykiem wystąpienia różnych nieprzyjemnych objawów, a przy stanowisku ratownika nie zawiśnie czerwona flaga. Udanego wypoczynku!

Przeczytaj również: Na nazwach tych zachodniopomorskich miejscowości można połamać sobie język! [GALERIA, TOP 15]