"Torowa rewolucja" wkracza do centrum Szczecina. Ekipy pojawiły się na ul. Matejki [ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-01-23 21:26 gk

Już nie tylko Niebuszewo, ale również fragment ścisłego centrum Szczecina został objęty "torową rewolucją", czyli jedną z największych inwestycji komunikacyjnych ostatnich lat. W sobotę został zamknięty fragment ulicy Matejki. Rozpoczęły się prace przy demontażu starego torowiska.

Ruszyła przebudowa torowisk w centrum Szczecina. Ulica Matejki zamknięta

Kierowcy jadący ulicą Matejki w stronę placu Hołdu Pruskiego, muszą teraz skręcić w prawo w ul. Piłsudskiego. Odcinek od ul. Piłsudskiego (przy PZU) aż do Bramy Królewskiej jest zamknięty dla ruchu. Zamknięty jest również przejazd w ciągu ul. Małopolskiej. Inaczej kursuje komunikacja miejska. Kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą więc przygotować się na spore utrudnienia, które potrwają przez wiele miesięcy.

Zobacz też: IKEA w Szczecinie na finiszu. Sieć przypadkiem UJAWNIŁA pewien ciekawy SZCZEGÓŁ! [ZDJĘCIA]

W weekend na ulicach Szczecina panuje zdecydowanie mniejszy ruch, więc kierowcy nie napotkali na większe utrudnienia. Spore problemy mogą pojawić się dopiero w poniedziałek, gdy trzeba będzie ominąć zamknięty fragment ulicy Matejki. Sporych korków można się więc spodziewać na alei Wyzwolenia i na placu Rodła.

Przebudowa torowisk w centrum Szczecina

Jest to jedna z największych inwestycji w naszym mieście, a z pewnością najbardziej skomplikowane logistycznie zadanie realizowane w Szczecinie. Projekt przebudowy torowiska wraz z siecią trakcyjną w ciągu al. Niepodległości – pl. Żołnierza Polskiego - Matejki – al. Wyzwolenia – pl. Rodła - Rondo Giedroycia – Dworzec Niebuszewo zakłada poprawę infrastruktury tramwajowej na łącznym odcinku około 8 kilometrów toru pojedynczego, ale także kompleksowo odpowie na potrzeby pasażerów komunikacji miejskiej, pieszych, rowerzystów i kierowców. Poprawi ich komfort i bezpieczeństwo. Zadanie jest skomplikowane i wymagające, zostanie podzielone na kilka etapów.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE