To największa galeria graffiti w Szczecinie! Zobacz murale na Trasie Zamkowej! [ZDJĘCIA]

Chociaż pełni ważną rolę komunikacyjną dla mieszkańców Szczecina, Trasa Zamkowa nie należy do najpiękniejszych budowli w mieście. Tereny pod jej estakadami raczej nie zachwycają wyglądem. Jest jednak coś, co sprawia, że wśród wszechogarniającej szarości pojawia się kolor. Są to mianowicie liczne murale stworzone przez artystów, które sprawiają, że obiekt drogowy pełni jednocześnie rolę największej otwartej galerii street-artu w Szczecinie.

Filary Trasy Zamkowej ozdobione są muralami prawie na całej długości arterii. Znajdziemy je zarówno w okolicach Podzamcza i ul. Jana z Kolna, przy bulwarach, a także w okolicach ulicy Energetyków. Graffiti pojawia się na betonowych słupach w różnych okolicznościach: czasem pod osłoną nocy, a czasem zupełnie legalnie, przy okazji różnych wydarzeń. Murale nie tylko pełnią rolę dekoracyjną, ale także często niosą ważne przesłanie. Niektóre budzą także wiele emocji z powodu przedstawianego za ich pośrednictwem światopoglądu.

Wyjątkowy trójwymiarowy mural przypomina o latach świetności linii kolejowej do Polic

Przy okazji spaceru w okolicy Wałów Chrobrego, Podzamcza czy na Łasztowni, warto zatrzymać się na chwilę pod betonowymi estakadami i przyjrzeć się z bliska tym niesamowitym dziełom. Warto dodać, że ekspozycja w tej osobliwej galerii ulega stałym zmianom - jedne murale znikają, by w ich miejscu pojawiły się zupełnie nowe. W poniższej galerii znajdziecie zarówno murale, które wciąż można podziwiać, jak i te, które już bezpowrotne zniknęły.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE