To będzie raj dla deskorolkarzy. Kto wybuduje nowy skatepark w Szczecinie Dąbiu?

i

Autor: fancycrave1 / CC0 / pixabay.com To będzie raj dla deskorolkarzy. Kto wybuduje nowy skatepark w Szczecinie Dąbiu?

To będzie raj dla deskorolkarzy. Kto wybuduje nowy skatepark w Szczecinie Dąbiu?

2022-03-29 11:59

To już kolejne takie miejsce w Szczecinie, w którym miłośnicy aktywnego wypoczynku będą mogli się wyszaleć. Jest już chętny na budowę nowego skateparku, który powstanie przy ulicy Bośniackiej w Dąbiu. Oferta, którą złożył jest tańsza niż zakładany przez miasto budżet na tę inwestycję.

- Zakład Usług Komunalnych na budowę skateparku zamierzał przeznaczyć 1,1 miliona złotych brutto - informuje Andrzej Kus, rzecznik miastads. komunalnych i ochrony środowiska. - Do przetargu stanęła jedna firma - Bullait Andrzej Ciuchta z Elbląga, która zaproponowała kwotę 948 800 zł. Trwa analiza oferty.

Czas na realizację zadania to 270 dni. W tym czasie wykonawca będzie musiał uporządkować niezagospodarowany dotąd teren znajdujący się w pobliżu szkoły podstawowej. Następnie poprowadzona zostanie instalacja energetyczna, która pozwoli na oświetlenie skateparku.

Czytaj też: Wiesiek Skiba o remontach, fachowcach i... "popaprańcach". Zobacz rozmowę z popularnym budowlańcem! [WIDEO]

Finalnie przy ulicy Bośniackiej będą m.in. rampy, grindboxy czy poręcze. Łącznie ustawionych zostanie dziewięć urządzeń.

- Teren skateparku będzie posiadał betonową nawierzchnię, a dookoła niego założony zostanie trawnik. Na nim ustawione zostaną ławki oraz kosze na śmieci - dodaje Andrzej Kus. - Przy obiekcie zamontowane będą także stojaki rowerowe, pojawią się również drzewa. Na skraju placu dla skateowców znajdziemy siedzisko betonowe, z którego będzie można podziwiać pokazy przeprowadzane przez pasjonatów deskorolek, hulajnóg, bmx-ów czy rolek.

Czytaj też: Mieszkanki Wałcza znalazły torbę z pieniędzmi. Nie zawahały się ani chwili

Sonda
Lubisz jeździć na deskorolce?
Deskorolkowa bitwa w Olsztynie