Urząd Miasta Szczecin

i

Autor: Grzegorz Kluczyński

Tego dnia nie załatwisz spraw w szczecińskim magistracie. Urzędnicy mają wolne

2021-05-20 7:43

Mieszkańcy Szczecina, którzy planują załatwić sprawy urzędowe w magistracie, mogą być zaskoczeni. W piątek, 4 czerwca drzwi urzędu będą zamknięte dla interesantów. Nie będzie można również umówić się na wizytę w tym dniu. Dlaczego urząd miasta będzie zamknięty, a jego pracownicy będą mieli wolne? Wyjaśniamy.

Jak informuje Centrum Informacji Miasta, w piątek, 4 czerwca 2021 r. urząd miasta będzie zamknięty. Oznacza to, że tego dnia nie załatwimy żadnych spraw, zarówno w Biurze Obsługi Interesantów, jak i w każdym innym wydziale szczecińskiego magistratu.

Zobacz też: Syreny zawyją w Szczecinie. Czy grozi nam niebezpieczeństwo?

Dlaczego Urząd Miasta Szczecin jest zamknięty 4 czerwca? Wszystko związane jest z obowiązującym prawem pracy. Jak tłumaczą przedstawiciele magistratu, zgodnie z art. 130 § 2 Kodeksu Pracy wyznaczenie dnia wolnego przypadającego 4 czerwca 2021 nastąpiło w zamian za święto przypadające w dniu wolnym od pracy, czyli w sobotę. Taka sytuacja miała miejsce w Święto Pracy 1 maja, co oznacza, że za ten dzień należy się dodatkowy dzień wolny od pracy.

Zobacz też: Nowe miejsce w Szczecinie. W miejscu IKEA Domu Jutra powstał Dom Skandynawski

QUIZ: Co wiesz o współczesnym Szczecinie?

Pytanie 1 z 15
Pierwszym prezydentem polskiego Szczecina był:
Szczecińskie fontanny bardzo nieśmiało budzą się ze snu