Budowa Fabryki Wody - maj 2021

i

Autor: Fabryka Wody

Budowa Fabryki Wody w Szczecinie: Pierwsza niecka basenowa już na swoim miejscu [ZDJĘCIA]

2021-05-19 14:30

To bez wątpienia przełomowe wydarzenie na budowie szczecińskiego aquaparku. Elementy pierwszej niecki basenowej właśnie zostały zainstalowane wewnątrz obiektu. A baseny to przecież główna atrakcja Fabryki Wody.

Prace przy montażu niecki basenu sportowego rozpoczęły się kilka dni temu.

- Zlokalizowany jest on na parterze w centralnej części budynku basenowego - mówi Piotr Zieliński, rzecznik Fabryki Wody. - Składa się z 6 torów pływackich, ma podnoszone dno a jego wymiary to 25 m długości i 12,5 m szerokości. Powierzchnia lustra wody tego basenu to ponad 312 metrów kwadratowych.

Zobacz też: Szczecin: Nowe zasady parkowania na Starym Mieście [PODSTREFY, CENNIK]

To jednak tylko część prac, które toczą się na budowie szczecińskiego aquaparku.

- Na budynku basenowym kontynuowane są prace żelbetowe. Trwa montaż ścian oraz słupów na drum piętrze - dodaje Piotr Zieliński. - W podbaseniu wykonywane są betonowe posadzki, prowadzone są również prace tynkarskie. Na budynku edukatorium wykonywane są jastrychy i prowadzone są prace przy układaniu okablowania. W ostatnich dniach wykonane zostało również szklenie fasady budynku.

Zobacz też: Ma działać jak kilkaset drzew. Ekomural powstanie przy jednym z najbardziej zakorkowanych rond w Szczecinie

Fabryka Wody

Fabryka Wody to ogromny kompleks basenowo-edukacyjny, który powstaje w ścisłym centrum Szczecina. Jego powierzchnia użytkowa wyniesie nieco ponad 17.000 m2, a cała powierzchnia terenu wynosi 5 hektarów. W trzykondygnacyjnym budynku aquaparku znajdzie się m.in. 17 wewnętrznych basenów, największe saunarium w Polsce i 11 zjeżdżalni o łącznej długości pół kilometra. Ofertę sportową w Fabryce Wody uzupełni strefa z kręgielnią, stołami bilardowymi, ścianką wspinaczkową, siłownią oraz kortami do squasha.

W budynku Edukatorium znajdą się wystawy poświęcone wodzie, jej znaczeniu, roli, występowaniu i wpływie na nasze życie i cywilizację. Koszt prac budowlanych to ponad 349 mln złotych. Prace zakończą się w 2022 roku. Inwestycja realizowana jest przez firmę Alstal Grupa Budowlana.

Sonda
Czy chodzisz regularnie na basen?
Szczecińskie fontanny bardzo nieśmiało budzą się ze snu
Nasi Partnerzy polecają