Nowe przestrzenie Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie

i

Autor: Szczecińskie Inwestycje Miejskie Tak wyglądają nowe przestrzenie Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie. Jest pozwolenie na użytkowanie

Tak wyglądają nowe przestrzenie Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie. Jest pozwolenie na użytkowanie [ZDJĘCIA]

2022-05-16 12:50

Prace budowlane już się zakończyły, jest również pozwolenie na użytkownie. Oznacza to, że już wkrótce będzie można odwiedzić nowe przestrzenie Muzeum Techniki i Komunikacji przy ul. Niemierzyńskiej w Szczecinie, które mieszczą się w zmodernizowanej kamienicy i nowym łączniku.

- Formalności związane z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie zostały dopełnione - mówi Piotr Zieliński ze spółki Szczecińskie Inwestycje Miejskie. - To oznacza, że już w najbliższym czasie nowe przestrzenie wypełnią się kolejnymi eksponatami.

Inwestycja obejmowała budowę nowego łącznika muzeum. To nowe wejście, szatnie, recepcja a także strefa ekspozycyjna z możliwością podwieszania eksponatów. Fasada budynku została wykonana ze szkła, w środku komunikację zapewnia klatka schodowa oraz winda. Nad częścią recepcyjną znajduje się taras wewnętrzny obsługujący kawiarnię. Ściany wewnątrz łącznika wykończone zostały panelami dekoracyjnymi stalowymi w postaci siatki. Elementy takie jak wewnętrzne schody, boks recepcyjny wraz z balustradą tarasu, szacht windowy oraz balustrady antresoli, wykonane zostały z betonu architektonicznego.

Czytaj też: Muzyczne klimaty na przystanku tramwajowym w centrum Szczecina. Skąd wzięło się to nietypowe "pianino"?

Zadanie obejmowało również kompleksowy remont zabytkowej kamienicy przy ul. Niemierzyńskiej. W ramach prac podbito fundamenty kamienicy oraz podwyższono kondygnację piwnicy, po to aby zlokalizować w niej nowe pomieszczenia techniczne i użytkowe. Pomieszczenia wewnątrz przeszły generalny remont. To w nich znajdują się będą dodatkowe przestrzenie ekspozycyjne, jak również sale edukacyjne i pomieszczenia administracyjne. Metamorfozę przeszła również elewacja kamienicy. Odtworzony został jej historyczny kolor. W ramach robót dodatkowych wymieniona została konstrukcja więźby dachowej.

Inwestycja kosztowała ponad 18 milionów złotych.

Czytaj też: Przedwojenny napis nie zniknął pod grubą warstwą tynku. Kamienica w centrum Szczecina odzyskuje dawny blask [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sonda
Często chodzisz do muzeum?
Historyczny szyld na szczecińskiej kamienicy zyskał nowe życie