Tak wygląda rozbudowane Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie

i

Autor: Szczecińskie Inwestycje Miejskie Tak wygląda rozbudowane Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie

Tak wygląda rozbudowane Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie. Wyremontowana kamienica i nowy łącznik robią wrażenie! [ZDJĘCIA]

2022-03-14 12:28

Prace wykończeniowe i porządkowe, odbiory techniczne, procedury związane z przekazaniem obiektu do użytkowania - to wszystko dzieje się obecnie w Muzeum Techniki i Komunikacji przy ul. Niemierzyńskiej. Oznacza to tylko jedno - inwestycja, chociaż nieco opóźniona, dobiega już szczęśliwego finału.

Największe wrażenie robi niewątpliwie wyremontowana kamienica, która była w katastrofalnym stanie, a obecnie jest architektoniczną perełką.

- Obiekt ten przeszedł gruntowną przebudowę - mówi Piotr Zieliński ze spółki Szczecińskie Inwestycje Miejskie. - Podbito fundamenty kamienicy oraz podwyższono kondygnację piwnicy po to aby zlokalizować w niej nowe pomieszczenia techniczne i użytkowe. Pomieszczenia wewnątrz przeszły generalny remont. To w nich znajdować się będą dodatkowe przestrzenie ekspozycyjne, jak również sale edukacyjne i pomieszczenia administracyjne. Metamorfozę przeszła również elewacja kamienicy. Odtworzony został jej historyczny kolor.

Czytaj też: Morze krokusów na Jasnych Błoniach w Szczecinie. Niestety nie wszyscy o nie dbają [ZDJĘCIA, WIDEO]

Zupełnie nowym elementem jest łącznik między kamienicą i halą dawnej zajezdni tramwajowej.

- Łącznik muzeum to z kolei nowa strefa wejściowa, szatnie, recepcja a także nowa strefa ekspozycyjna - dodaje Piotr Zieliński.

Według ostatnich zapowiedzi, nowa część Muzeum Techniki i Komunikacji ma zostać oddana do użytkowania w pierwszym kwartale przyszłego roku... czyli dosłownie "na dniach".

Czytaj też: Wyjątkowa pamiątka na kamienicy w Szczecinie. Przypomina o jej MROCZNEJ historii [ZDJECIA, WIDEO]

Co wiesz o legendarnej szczecińskiej marce Stoewer?

Pytanie 1 z 8
Założyciel fabryki, Bernhard Stoewer, urodził się 16 kwietnia 1834 roku
Szczecin: Wyeksponowali pamiątkę z przeszłości na wyremontowanej kamienicy