Szop wdrapał się na latarnię i zasnął! Niecodzienna interwencja strażaków z Żabowa

i

Autor: klimkin / CC0 / pixabay.com, OSP w Żabowie Szop wdrapał się na latarnię i zasnął! Niecodzienna interwencja strażaków z Żabowa

Szop wdrapał się na latarnię i zasnął! Niecodzienna interwencja strażaków z Żabowa

Szop wdrapał się na uliczną latarnię i jak gdyby nigdy nic, po prostu... zasnął. Do akcji ruszyli więc strażacy i zdjęli zwierzaka. Ten jednak stwierdził, że bardziej podoba mu się na wysokości i... wspiął się na słup po raz drugi. Trzeba było interweniować po raz kolejny.

Do niecodziennej interwencji strażacy z Żabowa (woj. zachodniopomorskie), zostali wezwani w środę, 27 kwietnia. Ktoś zauważył szopa śpiącego na szczycie przydrożnej latarni i powiadomił służby.

Czytaj też: Daniel zaplątał się drut kolczasty. Ukrainka i strażacy ruszyli na pomoc [ZDJĘCIA]

- To pierwsza nasza akcja ze zwierzęciem - mówi reporterowi "Super Expressu" Michał Maduzia, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Żabowie. - Zostaliśmy zadysponowani przez straż pożarną w Pyrzycach.

Po przybyciu na miejsce, strażacy zastali szopa pracza smacznie śpiącego na około 10-metrowym słupie. Powiadomili pogotowie energetyczne. Konieczne było bowiem wyłączenie prądu. Następnie za pomocą podnośnika podjechali do "śpiocha", by go zdjąć.

- Szop zaczął sam schodzić z latarni - dodaje prezes OSP w Żabowie.

Niewyspanemu szopowi jednak najwyraźniej nie spodobało się, że strażacy wygonili go z "łóżka". Nie zdążyli jeszcze spakować sprzętu i odjechać, a zwierzak, jak gdyby nic, wspiął się na latarnię po raz drugi.

- Pokręcił się po okolicy i za chwilę wszedł z powrotem i ułożył się na szczycie latarni - mówi Michał Maduzia.

Tym razem zwierzę zostało złapane do specjalnego worka i zawiezione do lasu, z dala od latarni ulicznych.

- Było widać, że mu przeszkadzamy - dodaje strażak. - Tego dnia słońce przygrzewało, prawdopodobnie na latarni było mu bardzo ciepło.

Czytaj też: Balkony z widokiem na... ścianę. Cała Polska śmieje się z osiedla w Szczecinie. Kto to wymyślił?! [ZDJĘCIA, WIDEO]

Zobacz w galerii poniżej zdjęcia z akcji zdejmowania szopa:

Czy potrafisz prawidłowo określić płeć zwierząt?

Pytanie 1 z 10
Samica psa to:
Balkony z widokiem na... ścianę! Szczecińskie osiedle stało się sławne na całą Polskę
Nasi Partnerzy polecają