Szokująca sytuacja w Szczecinie. Pociąg jechał przez miasto i gubił wagony

i

Autor: salimaner / pixabay

Szokująca sytuacja w Szczecinie. Pociąg jechał przez miasto i gubił wagony

2021-01-14 17:00

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w Szczecinie, na linii kolejowej nr 406 - informuje polsatnews.pl. W niedzielę, w środku dnia, pociąg przejeżdżający przez miasto zgubił kilka wagonów. Zablokowały one przejazdy kolejowe dla samochodów!

Zdarzenie miało miejsce podczas przejazdu pociągu towarowego między stacjami Szczecin Skolwin i Police. Jak podaje polsatnews.pl skład należał do przewoźnika CTL Logistics. Niespodziewanie od składu zaczęły odłączać się wagony. Jak informuje portal zatrzymywały się one na odcinku kilometra i zablokowały dwa przejazdy kolejowe. - W takiej sytuacji wagony automatycznie wyhamowały. Nie było zagrożenia - zapewnił polsatnews.pl Bartosz Pietrzykowski z PKP PLK.

Linia kolejowa nr 406 to linia kolejowa łącząca Szczecin Główny z Trzebieżą przez Police. Całkowicie położona w województwie zachodniopomorskim i na obszarze Zakładu Linii Kolejowych PKP PLK w Szczecinie. Według stanu z 2019 r. obsługuje wyłącznie ruch towarowy oraz niekiedy ruch pociągów specjalnych, jednak zgodnie z projektem Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej na linię ma powrócić ruch pociągów pasażerskich.

Strażak z Trojanowa, zmieniał koło w samochodzie, gdy najechał na niego białoruski tir. Jego ostatnie chwilę zarejestrowała kamera
Nasi Partnerzy polecają