Straż miejska

i

Autor: Straż Miejska w Szczecinie

Szczecin: Jest PRACA w straży miejskiej. Gdzie się zgłaszać? Ile można zarobić?

2021-01-14 15:25

Trudny okres pandemii spowodował, że sytuacja na rynku pracy bardzo się zmieniła. Wiele osób szuka nowej pracy, ofert jest jednak zdecydowanie mniej niż rok temu. Zatrudnienie oferuje szczecińska straż miejska. Trwa nabór kandydatów na stanowiska aplikantów.

To zajęcie przede wszystkim dla osób, które chciałyby pomagać lokalnej społeczności i nie boją się wymagającej i odpowiedzialnej pracy. Zadaniem funkcjonariusza będzie przede wszystkim dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców Szczecina i ochronę porządku publicznego w mieście.

Ochrona porządku publicznego, w tym m.in. działania patrolowo-interwencyjne, podejmowanie czynności w przypadku naruszeń przepisów prawa, ochrona mienia oraz życia i zdrowia mieszkańców, zabezpieczanie zgromadzeń i imprez publicznych – to główne zadania osoby zatrudnionej na stanowisku aplikanta. Straż miejska oferuje pracę patrolową w terenie, w systemie trzyzmianowym, na podstawie umowy o pracę.

Zobacz też: Przetrwał dziesięciolecia, lockdown może go WYKOŃCZYĆ! Szczeciński Bar Turysta w poważnych TARAPATACH

- Aplikantem straży miejskiej może zostać osoba, która spełnia następujące wymagania formalne: obywatelstwo polskie, wykształcenie co najmniej średnie, sprawność fizyczna i psychiczna predysponująca do pracy w służbach - tłumaczy st. insp. Joanna Wojtach ze szczecińskiej straży miejskiej. - Kandydat musi mieć ukończone 21 lat, nienaganną opinię, nie może być skazany prawomocnym wyrokiem sądu za ścigane z oskarżenia publicznego i umyślnie popełnione przestępstwo lub przestępstwo skarbowe, musi mieć również uregulowany stosunek do służby wojskowej. Obowiązkowo kandydat na strażnika miejskiego musi posiadać prawo jazdy kat.B.

Dodatkowo u kandydatów mile widziane będą m.in.: wykształcenie wyższe (na kierunku administracja, bezpieczeństwo publiczne, ochrona środowiska), a także doświadczenie w pracy na stanowisku związanym ze stosowaniem przepisów prawa, doświadczenie w pracy w firmach lub instytucjach zajmujących się utrzymaniem bezpieczeństwa i porządku publicznego, posiadanie uprawnień do kierowania pojazdami uprzywilejowanymi, znajomość języków obcych, wiedza o działalności straży miejskiej i znajomość topografii Szczecina.

- Wymagamy umiejętności podporządkowania się szczególnej dyscyplinie służbowej, umiejętności pracy w grupie oraz odporności na stres - dodaje Joanna Wojtach.

Ile można zarobić w straży miejskiej?

W każdej pracy istotne są zarobki. Na jakie wynagrodzenie może liczyć strażnik miejski w Szczecinie?

- Oferujemy stabilne zatrudnienie, tak pożądane obecnie na rynku pracy, z wynagrodzeniem zasadniczym 3180 zł brutto, dodatek za wieloletnią pracę (5-20 proc.) uzależniony od posiadanego stażu pracy, premie motywacyjne w zależności od wyników pracy, system nagród uznaniowych - tłumaczy Joanna Wojtach.

Zobacz też: Gryfino: Plądrował piwnice. Szuka go policja. Rozpoznajecie tego mężczyznę? [ZDJĘCIA]

Po roku zatrudnienia pracownik ma możliwość przedłużenia umowy i awansu na stanowisko młodszego strażnika z podwyższonym wynagrodzeniem. Otrzyma również tzw. "trzynastą pensję", a także ma możliwosć odbycia bezpłatnych szkoleń.

Więcej informacji o naborze do straży miejskiej można znaleźć na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta. Termin składania aplikacji upływa 5 lutego o godzinie 15.00.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Sonda
Jak oceniasz działania szczecińskiej straży miejskiej?
Widok jak z horroru i ogromne utrudnienia! Awaria sieci ciepłowniczej na Gumieńcach