Depresja

i

Autor: Holger Langmaier / CC0 / pixabay.com

Szczeciński szpital oferuje psychoterapię dla zmagających się ze skutkami pandemii

2021-02-01 14:02

Grupową psychoterapię wspierającą dla osób, które dotknęła sytuacja pandemiczna, prowadzi szczeciński szpital Zdroje. Pacjenci mogą także otrzymać pomoc psychiatryczną.

"Wychodząc naprzeciw potrzebom pacjentów szczególnie dotkniętych zaistniałą sytuacją pandemiczną, na I Oddziale Dziennym Leczenia Nerwic uruchomiona została grupowa psychoterapia wspierająca, dedykowana osobom, które chcą zrozumieć swoje emocje, oswoić strach związany z pandemią, poradzić sobie z utratą najbliższych, z konfliktami w rodzinie i problemami finansowymi"

– poinformowała w poniedziałek rzeczniczka szczecińskiego szpitala Zdroje Magdalena Knop.

Dodała, terapia pozwala nabrać dystansu, "przerobić" swoje lęki i "stawić czoła nowej rzeczywistości, w której przychodzi nam obecnie funkcjonować".

Pomoc zapewnia I Oddział Dzienny Leczenia Nerwic szpitala Zdroje, który dotychczas funkcjonował w Centrum Psychiatrycznym przy ul. Żołnierskiej, a obecnie przyjmuje pacjentów w placówce przy ul. Św. Wojciecha 7.

Zobacz też: Szczecin chce pomóc gastronomii w trudnym czasie lockdownu

Spotkania odbywają się w kilkuosobowych grupach, w dni powszednie, w godz. od 8.00 do 14.00. Prowadzą je psychoterapeuci i psychologowie.

"Pacjenci mają też zapewnioną pomoc psychiatryczną i wsparcie farmakologiczne"

– poinformowała rzeczniczka.

Wskazała, że terapie prowadzone są przy zachowaniu rygorów sanitarno-epidemiologicznych, a jednocześnie dają możliwość bezpośredniego kontaktu z lekarzami, psychoterapeutami i psychologami. Świadczenia finansowane są w ramach NFZ, a na czas terapii wystawiane jest zwolnienie lekarskie.

Zapisy prowadzone są pod numerem 91-880-60-74. Niezależnie na oddziale prowadzona jest także grupowa psychoterapia dla osób z innymi zaburzeniami nerwicowymi i zaburzeniami osobowości.

Źródło: PAP

Zobacz też: Szczecin: Wzmożone patrole straży miejskiej w okolicach Netto Areny. Co tam robią?

Test: Czy masz depresję?

Pytanie 1 z 12
1. Czy od dłuższego czasu towarzyszy ci uczucie smutku i przygnębienia?
Pierwszy dzień szczepień seniorów w Szczecinie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany