To wyjątkowe zjawisko udało się na szczęście zarejestrować przez miłośników astronomii. Wyjątkowe nagranie pełni Wilczego Księżyca zostało zarejestrowane m.in. przez redakcję portalu nocneniebo.pl, specjalizującego się w astronomii i technologiach kosmicznych. Na krótkim filmie widzimy idealnie okrągłą tarczę wschodzącego księżyca, a także nieliczne, przesłaniające go chmury, które tylko mu dodają spektakularnego efektu.
Liczne zdjęcia pełni Wilczego Księżyca dosłownie "zalały" media społecznościowe. Wyjątkowe fotografie z różnych części Polski możemy podziwiać m.in. na Instagramie. Zebraliśmy kilka najciekawszych przykładów. Możecie zobaczyć je w poniższej galerii:
Pełnia Wilczego Księżyca - skąd wzięła się nazwa?
Pierwsza pełnia Księżyca w roku określana jest mianem "wilczej". Nazwa nawiązuje do wycia głodnych wilków, które można często usłyszeć w porze zimowej. To jednak nie jedyne określenie styczniowej pełni. Jest ona także nazywana "pełnią Starego Księżyca" lub "pełnią Lodowego Księżyca".
W 2021 roku pełnia Wilczego Księżyca przypadła w czwartek, 28 stycznia 2021. Naturalny satelita Ziemi osiągnął idealnie okrągły kształt o godzinie 20:18.
Polecany artykuł: