Pełnia Wilczego Księżyca

i

Autor: Kadr z filmu / nocneniebo.pl

SPEKTAKULARNA pełnia Wilczego Księżyca. Zobacz WYJĄTKOWY film i zdjęcia! [WIDEO, GALERIA]

2021-01-29 10:38 Materiał sponsorowany

Idealnie okrągły kształt osiągnął w nocy z czwartku na piątek. Mowa o Wilczym Księżycu, czyli pierwszej pełni w 2021 roku. Z powodu pochmurnej pogody niestety nie wszyscy mogli go podziwiać. W niektórych częściach Polski niebo przesłaniały gęste chmury. Na szczęście, tam gdzie było to możliwe, wiele osób chwyciło za aparaty fotograficzne i kamery. Zobaczcie efekty!

To wyjątkowe zjawisko udało się na szczęście zarejestrować przez miłośników astronomii. Wyjątkowe nagranie pełni Wilczego Księżyca zostało zarejestrowane m.in. przez redakcję portalu nocneniebo.pl, specjalizującego się w astronomii i technologiach kosmicznych. Na krótkim filmie widzimy idealnie okrągłą tarczę wschodzącego księżyca, a także nieliczne, przesłaniające go chmury, które tylko mu dodają spektakularnego efektu.

Liczne zdjęcia pełni Wilczego Księżyca dosłownie "zalały" media społecznościowe. Wyjątkowe fotografie z różnych części Polski możemy podziwiać m.in. na Instagramie. Zebraliśmy kilka najciekawszych przykładów. Możecie zobaczyć je w poniższej galerii:

Pełnia Wilczego Księżyca - skąd wzięła się nazwa?

Pierwsza pełnia Księżyca w roku określana jest mianem "wilczej". Nazwa nawiązuje do wycia głodnych wilków, które można często usłyszeć w porze zimowej. To jednak nie jedyne określenie styczniowej pełni. Jest ona także nazywana "pełnią Starego Księżyca" lub "pełnią Lodowego Księżyca".

W 2021 roku pełnia Wilczego Księżyca przypadła w czwartek, 28 stycznia 2021. Naturalny satelita Ziemi osiągnął idealnie okrągły kształt o godzinie 20:18.

Sonda
Czy obserwujesz zjawiska astronomiczne?
Magiczny widok na niebie w lesie Nadleśnictwa Elbląg
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany