Kąpielisko Arkonka w Szczecinie

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Kąpielisko Arkonka w Szczecinie

Szczecińska Arkonka zamknięta. Będzie "terapia szokowa"

2021-08-18 10:24

Szczecinianie, którzy mimo niezbyt sprzyjającej pogody, planowali wodne szaleństwa na Arkonce, muszą obejść się smakiem. Kąpielisko zostało zamknięte. Przyczyną jest chlorowanie szokowe wody we wszystkich basenach. Na szczęście przerwa w funkcjonowaniu "szczecińskiej Majorki" nie będzie długa.

- Wykorzystując niesprzyjającą pogodę i niemal zerową frekwencję podjęliśmy decyzję o całkowitym zamknięciu Arkonki i chlorowaniu szokowym wody we wszystkich basenach - tłumaczy Andrzej Kus, rzecznik miasta ds. komunalnych i ochrony środowiska. - Ponieważ w "łezce" wciąż występuje bakteria w postaci pałeczki ropy, profilaktycznie woda zostanie oczyszczona we wszystkich nieckach basenowych. Wszystko po to, by przed weekendem bezpiecznie można było korzystać z uroków "szczecińskiej Majorki".

Czytaj też: Szczecin: Radni POKŁÓCILI SIĘ podczas audycji na żywo. Padły OBELGI!

Przerwa w funkcjonowaniu kąpieliska potrwa niespełna dwa dni. Arkonka ponownie zostanie uruchomiona w najbliższy piątek, 20 sierpnia.

- Dodatkowo w piątek, w "łezce" ponownie zostaną pobrane do badań próbki wody. W niedzielę rano będziemy znali już wyniki i, mamy nadzieję, basen znowu zostanie udostępniony kąpiącym się - dodaje Andrzej Kus.

Czytaj też: Dobra: Kocie przedszkole pęka w szwach. Przygarnij malucha!

Sonda
Które kąpielisko w Szczecinie jest najlepsze?
Pociąg-widmo pod Kołbaskowem
Nasi Partnerzy polecają