Kąpielisko Arkonka w Szczecinie

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Kąpielisko Arkonka w Szczecinie

Szczecińska Arkonka już bez groźnej bakterii... ale popsuła się pogoda

2022-06-20 9:26

Tym razem przerwa nie trwała długo. Najpopularniejsze kąpielisko w Szczecinie znów jest otwarte dla mieszkańców. Niestety zła wiadomość jest taka, że nastąpiło to dopiero po ustąpieniu upałów. Pogoda raczej nie sprzyja plażowaniu i wodnym szaleństwom.

Przypomnijmy, baseny na Arkonce zostały wyłączone z użytkowania w ubiegły wtorek, 14 czerwca, z powodu wykrycia pałeczki ropy błękitnej, bardzo niebezpiecznej dla zdrowia bakterii, która może się okazać groźna szczególnie dla osób z ograniczoną odpornością. Wyjątkowo upalny długi weekend okazał się więc pechowy dla kąpieliska i mieszkańców. Gdy termometry wskazywały ponad 30 stopni, a z nieba lał się żar, Arkonka była zamknięta.

Czytaj też: Takiego widoku z tarasu można pozazdrościć! Osiedle nad jeziorem Dąbie w Szczecinie już gotowe

W poniedziałek, 20 czerwca, zarządca kąpieliska poinformował, że kompleks jest znowu czynny.

"Woda przebadana, można bezpiecznie śmiało korzystać ze wszystkich atrakcji'

- czytamy w komunikacie na Facebooku.

Niestety tłumów raczej nie będzie, gdyż popsuła się pogoda. Po fali upałów, do Szczecina nadeszło ochłodzenie. Termometry wskazują zaledwie 15 stopni Celsjusza i pada deszcz. Na szczęście to tylko chwilowe załamanie pogody. Kolejne dni mają być już słoneczne i zdecydowanie cieplejsze, a pod koniec tygodnia znów spodziewane są upały.

Czytaj też: Powrót hitu Pol'and'Rock Festival 2021. Rozbujane "dźwigozaury" stanęły na szczecińskich bulwarach [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sonda
Lubisz kiedy jest upał?
Powrót najpopularniejszej szczecińskiej huśtawki. Rozbujane "dźwigozaury" stanęły na bulwarach
Nasi Partnerzy polecają