Nowe osiedle nad jeziorem Dąbie

i

Autor: mat. prasowe

Takiego widoku z tarasu można pozazdrościć! Osiedle nad jeziorem Dąbie w Szczecinie już gotowe

2022-06-17 12:42

Powstawało z poszanowaniem natury, otulone dziką przyrodą, ulokowane tuż nad jeziorem Dąbie, co gwarantuje wyjątkowe widoki z okna i tarasu, których można tylko pozazdrościć. Pierwsze osiedle z widokiem na wodę w Szczecinie jest już gotowe. Uroczyste zakończenie pierwszego etapu inwestycji Victoria Apartments zgromadziło wyjątkowych gości.

Zgodnie z marką Floating Garden, Szczecin zwraca się ku wodzie – zarówno w sferze kultury, rozrywki, gastronomii, jak i budownictwa. Victoria Apartments, czyli osiedle położone nad samym jeziorem Dąbie to przykład inwestycji budowanej zgodnie z tym właśnie nurtem. Floating Garden 2050 odwołuje się do niesamowitego bogactwa natury wokół Szczecina – lasów, puszczy oraz licznych kanałów, rzek i rozlewisk. 

Tę ideę przyświecającą rozwojowi miasta, a także jego niesamowite położenie oraz wyjątkowy, żeglarski charakter samego jeziora Dąbie doceniła kilka lat temu firma deweloperska PCG z Wrocławia. Wrażenie na inwestorze zrobiła dzika przyroda, latające nad głowami żurawie i bieliki, a także niepowtarzalny widok na zacumowane żaglówki. To wtedy jej prezes, Piotr Baran, wyobraził sobie osiedle, które wyrośnie tuż przy marinie.

– Cztery lata temu jako żeglarz, stanąłem tutaj nad jeziorem Dąbie i zachwyciłem się tym unikatowym na skalę Europy miejscem. Bardzo chcieliśmy tu budować i włączyć się w strategię i wizję miasta opartą o zieleń i wodę. Z dumą pokazujemy dziś efekty naszych działań – mówił Piotr Baran, prezes PCG S.A. podczas uroczystego zakończenia pierwszego etapu budowy osiedla Victoria Apartments.

Czytaj też: Powrót hitu Pol'and'Rock Festival 2021. Rozbujane "dźwigozaury" stanęły na szczecińskich bulwarach [ZDJĘCIA, WIDEO]

W wydarzeniu wzięli udział m.in. przedstawiciele władz miasta, miejskiego wydziału urbanistyki i architektury, szczecińskiego i zachodniopomorskiego biznesu oraz honorowi konsule. Obecny na wydarzeniu wiceprezydent Daniel Wacinkiewicz przyznawał, że działania firmy są wspólne z wizją obraną przez Szczecin, a długofalowa strategia dolnośląskiego dewelopera robi wrażenie.

– Ujęła nas ta chęć firmy do zrozumienia idei miasta w kontekście zagospodarowania terenów nad wodą. Floating Garden to jednak nie tylko woda, ale także zieleń – mówił Daniel Wacinkiewicz podkreślając dbałość firmy o naturę dookoła inwestycji i budowanie z jej poszanowaniem.

W trakcie spotkania goście mieli okazję zwiedzić osiedle, wejść i odpocząć na imponującym tarasie widokowym z rozległym widokiem na marinę i żaglówki, a także odwiedzić eleganckie mieszkanie pokazowe i poznać efekt wykończenia apartamentu pod klucz. Wydarzenie uświetnił występ smyczkowej orkiestry kameralnej Baltic Neopolis Quartet, która dała koncert na jednym z balkonów inwestycji.

Goście docenili jakość i dbałość o części wspólne. Uwagę przykuły także przestronne, przeszklone balkony z dodatkowym miejscem na przechowywanie i inteligentne rozwiązania zastosowane na osiedlu, czyli system smart home, który za pomocą aplikacji mobilnej pozwala na zdalne sterowanie oświetleniem sufitowym i ogrzewaniem, a także zdalne połączenie telefonu z domofonem w przypadku nieobecności w mieszkaniu.

Pierwsi mieszkańcy osiedla odebrali już klucze do swoich apartamentów. Oddanie drugiego etapu Victoria Apartments przewidziane jest na IV kwartał 2022 r. Deweloper zapowiada już następne inwestycje mieszkaniowe na terenie Kępy Parnickiej i Wyspy Zielonej.

Czytaj też: Krzysztof Miruć: "Jestem fetyszystą betonu". Zobacz rozmowę ze znanym architektem HGTV i TVN! [WIDEO]

Sonda
Gdzie byś zamieszkał, gdybyś był bardzo bogaty?
Rzucam hasło: Krzysztof Miruć
Nasi Partnerzy polecają