Protest taksówkarzy w Szczecinie

i

Autor: wal_172619 / CC0 / pixabay.com / mat. organizatora

Szczecińscy taksówkarze mówią o ŚMIERCI! Ulicami przejedzie kondukt POGRZEBOWY

2020-11-16 16:20

Dotknęła ich nie tylko pandemia, ale także ustawa "Lex Uber". Szczecińscy taksówkarze są w desperacji. Ich dochody spadły nawet o 70 procent. Wielu z nich mówi już o życiu w biedzie. Zamierzają protestować.

We wtorek, 17 listopada odbędzie się w Szczecinie protest taksówkarzy, który dotyczy tarczy antykryzysowej oraz wprowadzenia w życie zapisów ustawy tzw. "Lex Uber". Odbędzie się on w formie przejazdu ulicami miasta.

Branża taksówkarska domaga się natychmiastowej pomocy rządowej w utrzymaniu ich działalności, wzorem wiosennego wsparcia. Pozostałe postulaty dotyczą regulacji związanych z prowadzeniem działalności oraz wprowadzenia w życie zapisów ustawy tzw. "lex Uber".

Środowisko kierowców taxi domaga się m.in.: objęcia branży tarczą antykryzysową, świadczenia postojowego w wysokości 1300 zł, przywrócenia egzaminu ze znajomości topografii miasta, ustalenie ceny minimalnej za kilometr przejazdu taksówką, polskie prawo jazdy jako obowiązkowym dokumentem dla obcokrajowca chcącego wykonywać przewóz osób, wprowadzenie obowiązku przedstawienia przez obcokrajowca chcącego wykonywać usługi w zakresie przewozu osób, zaświadczenia o niekaralności z kraju pochodzenia.

Taksówkarze mówią jednym głosem: "Bankrutujemy, nie mamy poduszki finansowej, żeby przetrwać drugi okres obostrzeń. Za wożenie powietrza nikt nam nie płaci, a współpracujący z Uberem/Boltem nielegalni przewoźnicy okradają nas od ponad 5 lat. Problem z innymi, nielegalnymi przewoźnikami ciągnie się jeszcze dłużej. Bez tarczy Polska Taksówka nie przetrwa. Tak jak bez świadomości społecznej przekładającej się na wsparcie polskich przedsiębiorców, nie tylko Taksówkarzy... Wsparciu realnym, a nie wirtualnym, reklamowanym przez polityków."

Pandemia wywarła ogromny wpływ na branżę. Jak podkreślają taksówkarze, zamknięte kluby, restauracje, kina, brak studentów w uczelniach, puste hotele, akademiki - to wszystko doprowadza do tego, że taksówkarze nie mają kogo wozić, nie jest to ich winą. Rząd wprowadził obostrzenia, uderzające m.in. w tę branżę. Jak wskazują statystyki, branża taxi odnotowała spadek obrotów o 70 procent.

Protest rozpocznie się 17 listopada 2020 roku o godzinie 13.00. Taksówkarze przejadą ulicami Szczecina spod Urzędu Wojewódzkiego do siedziby PiS przy ulicy Mickiewicza.

Protest taksówkarzy w Szczecinie

i

Autor: mat. organizatora
Sonda
Czy często korzystasz z taksówek?
Oblał partnerkę spirytusem i podpalił