Szczecinianie po raz kolejny udowodnili, że lubią zwiedzać swoje miasto [WIDEO, ZDJĘCIA]

2016-02-21 17:41
IV Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego w Szczecinie
Autor: Grzegorz Kluczyński IV Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego w Szczecinie

Zwiedzanie pięknych wnętrz wyremontowanej opery, niesamowity widok na miasto z zamkowego dachu, a także wiele innych atrakcji przygotowali na niedzielne południe szczecińscy przewodnicy turystyczni. Mieszkańcy po raz kolejny udowodnili, że lubią zwiedzać swoje miasto. W spacerach po mieście wzięły udział prawdziwe tłumy. Zobaczcie naszą relację!

Ponad tysiąc osób uczestniczyło w niedzielnych obchodach czwartej edycji Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego. Przed godziną 11.00 na placu Orła Białego zebrał się spory tłum chętnych do poznawania Szczecina i jego atrakcji. Następnie w towarzystwie przewodników miejskich grupy szczecinian rozeszły się w różne strony miasta. Wśród zwiedzanych obiektów znalazły się m.in. Akademia Sztuki, Filharmonia, Łasztownia, a także Zamek Książąt Pomorskich, gdzie na uczestników czekała niespodzianka w postaci odwiedzenia nowego tarasu na dachu, którego oficjalne otwarcie planowane jest na wiosnę.

Podobnie jak w latach ubiegłych, wspólne zwiedzanie zakończyło się w katedrze św. Jakuba, gdzie odbył się koncert organowy.

Pogoda okazała się łaskawa dla uczestników wydarzenia. Pomimo wcześniejszych zapowiedzi synoptyków i ciemnych chmur wiszących nad miastem, deszcz się nie rozpadał, co sprzyjało spacerom z przewodnikami.

Dzień Przewodnika Turystycznego 2016 w SzczecinieIV Dzień Przewodnika Turystycznego, Szczecin, 21 lutego 2016 r.Posted by ESKA INFO Szczecin on 21 luty 2016


Przeczytaj również: Memy o Szczecinie. Z czego śmieją się internauci? [GALERIA]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE