Przejazd kolejowy w Zdunowie

i

Autor: Google Street View

Szczecin Zdunowo: Weekend z utrudnieniami. Zamkną przejazd kolejowy

2021-07-09 10:47

Kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej poruszający się w rejonie Zdunowa i Wielgowa, muszą przygotować się na weekendowe utrudnienia. Z powodu zamknięcia dla ruchu przejazdu kolejowego w ciągu ul. Bałtyckiej, kierowców czekają objazdy, a pasażerów komunikacji miejskiej - zmiany w kursowaniu autobusów kilku linii.

Utrudniena zaczną się już w piątek wieczorem (9 lipca o godz. 20:00) i potrwają do północy w niedzielę, 11 lipca. W związku z tym wprowadzone zostaną następujące zmiany w kursowaniu autobusów:

Linia 73 kursować będzie na podzielonej trasie: Basen Górniczy – Zdroje – Zdunowo Szpital oraz Wielgowo – Dąbie – Basen Górniczy. Na drugim odcinku kursy będą realizowane ok. 15 minut później niż w normalnie obowiązującym rozkładzie jazdy.

Linia 93 kursować będzie na podzielonej trasie: Basen Górniczy – Dąbie – Wielgowo oraz Zdunowo Szpital – Zdroje – Basen Górniczy. Na drugim odcinku kursy będą realizowane 3 minuty później niż w normalnie obowiązującym rozkładzie jazdy.

W dniach 10.07.2021 (sobota) i 11.07.2021 (niedziela) kurs linii 73 o godz. 4:52 w relacji Zdunowo Szpital – Basen Górniczy wykonywany będzie o godz. 4:53 w relacji Wielgowo – Basen Górniczy.

Czytaj też: Szczecin: Są IDENTYCZNE jak trzy krople wody! Pierwsze jednojajowe trojaczki w szpitalu "Zdroje" [ZDJĘCIA]

Linia 534 kursować będzie na skróconej trasie Osiedle Bukowe – Zdunowo Szpital. Przystanek „Zdunowo Dworzec” w kierunku Osiedla Bukowego zlokalizowany będzie w ciągu ul. Sokołowskiego (nr 73612). Nie będą obsługiwane przystanki: Wielgowo, Wiślana, Bałtycka, Bryczkowskiego, Fiołkowa i Wielgowo Borsucza.

Czytaj też: Szczecin: Budowa węzła Łękno wchodzi w kolejny etap. Zamknięte skrzyżowanie, utrudnienia i objazdy [ZDJĘCIA]

Pół roku "torowej rewolucji" w centrum Szczecina