Szczecin: Z powodu koronawirusa szpital przy Arkońskiej w stanie podwyższonej gotowości

2020-02-28 22:02
Szpital przy ul. Arkońskiej
Autor: Google Street View Szpital przy ul. Arkońskiej

Wojewoda zachodniopomorski nałożył w piątek na dwa zachodniopomorskie szpitale, w których znajdują się oddziały leczenia chorób zakaźnych, obowiązek pozostawania w stanie podwyższonej gotowości do odwołania. W Szczecinie jest to Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Zespolony przy ul. Arkońskiej.

„W związku z zagrożeniem pojawienia się koronawirusa COVID-19 na terenie województwa zachodniopomorskiego i koniecznością zapewnienia miejsca do leczenia pacjentów zakażonych wirusem, w celu podjęcia skutecznych działań mających na celu udzielenie pomocy medycznej (świadczeń zdrowotnych) osobom w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego, na podmiot leczniczy wydaje się obowiązek pozostawania w stanie podwyższonej gotowości” - czytamy w decyzji wojewody podpisanej dziś po południu.

Obowiązek pozostawania w stanie podwyższonej gotowości dotyczy dwóch szpitali na terenie województwa zachodniopomorskiego: Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie i Szpitala Wojewódzkiego im. M. Kopernika w Koszalinie.

Premier Mateusz Morawiecki poinformował w piątek, że uruchomił 100 mln zł, o które - za pośrednictwem wojewodów - będą mogły starać się szpitale. Środki są przeznaczone na zabezpieczenie i przygotowanie placówek do ewentualnej epidemii nowego wirusa.

Wszelkie niezbędne informacje, dotyczące tego, jak zachowywać się w sytuacji zagrożenia koronawirusem znajdują się na stronie internetowej: www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie.

Informacje można też znaleźć na stronach Głównego Inspektoratu SanitarnegoWojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie oraz Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Numer całodobowej infolinii NFZ o koronawirusie: 800 190 590.

Sprawdzamy jak reagują polskie służby na chorego z koronawirusem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE