Szczecin

i

Autor: Grzegorz Kluczyński

Szczecin wysoko w Rankingu Samorządów. Miasto odnotowało spory awans!

2020-11-02 11:50

Szczecin zajął 6. miejsce w Rankingu Samorządów organizowanego przez dziennik "Rzeczpospolita". Nasze miasto odnotowało spory awans.

W konkursie oceniano dokonania władz lokalnych pod względem zrównoważonego rozwoju, który w czasach kryzysu jest szczególnie ważny dla miast i gmin. W porównaniu do ubiegłorocznego zestawienia Szczecin awansował aż o dziewięć pozycji.

Ranking Samorządów „Rzeczpospolitej” obejmuje wszystkie gminy, miasta i miasta na prawach powiatu w Polsce (z wyjątkiem Warszawy). Źródłem danych podlegających ocenie są informacje udostępniane przez Główny Urząd Statystyczny, Ministerstwo Finansów oraz informacje podane przez władze lokalne w specjalnej ankiecie.

Kryteria oceny Rankingu Samorządów 2020 to około 50 wskaźników. Pod lupę komisji konkursowej trafiły dane dotyczące: efektywności zarządzania finansami, budowy potencjału rozwojowego, wpływu na jakość życia mieszkańców, ochrony środowiska i dostosowań do zmian klimatycznych oraz m.in.: jakości zarządzania urzędem.

W kategorii, do której zaliczony był Szczecin (miasta na prawach powiatu) najlepsze okazały się Gliwice. Rok temu w Rankingu Samorządów nasze miasto zajęło 15. miejsce.

Więcej informacji na temat rankingu znajduje się na stronie https://rankingsamorzadow.rp.pl/

Sonda
Jak Ci się mieszka w Szczecinie?
Wyjątkowy 1 listopada w Szczecinie. Pustki przed największym cmentarzem w Polsce