Budowa sali TME na ostatniej prostej. Tak wygląda w środku! [ZDJĘCIA]

2020-10-30 11:25

To ma być jedna z najnowocześniejszych szkolnych sal gimnastycznych w Szczecinie. Budowa obiektu przy Zespole Szkół Elektryczno-Elektronicznych zbliża się do szczęśliwego finału.

W obiekcie prowadzone są aktualnie prace wykończeniowe. Malowane są ściany, układane wykładziny podłogowe, montowany jest sprzęt sportowy na głównej sali gimnastycznej. Na trybunach trwa montaż siedzisk.

- Łącznie na trybunach pomieści się do 250 osób - mówi Piotr Zieliński z urzędu miasta. - W części zewnętrznej obiektu wykonywane są nasadzenia zieleni, prowadzony jest również montaż elementów małej architektury.

Na elewacji zainstalowane zostało także logo szkoły.

Sala gimnastyczna TME

Obiekt będzie pełnił funkcję szkolnej sali gimnastycznej z programem uzupełniającym, czyli salą ćwiczeń i siłownią. Znajdą się w nim również trybuny. Zaplecze budynku będzie składało się z szatni, pomieszczeń dla instruktorów oraz personelu i obsługi, sanitariatów, a także przestrzeni magazynowych i technicznych.

Budynek zostanie również dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W tym celu wejście do budynku zostanie umieszczone na poziomie terenu. Przemieszczanie się wewnątrz obiektu znacząco ułatwi winda przystosowana do przewożenia osób na wózkach inwalidzkich, a także kontrastowe i czytelne wnętrze ułatwiające orientację. Toalety będą dostosowane dla osób poruszających się na wózkach. Na trybunach znajdą się miejsca z dobrą widocznością.

Na dachu zamontowana instalacja fotowoltaiczna o mocy maksymalnej 36,6 kWp, pozwoli na wyprodukowanie średnio 32054 kWh energii w skali roku na potrzeby obiektu.

Przed obiektem znajdzie się parking dla samochodów osobowych.

Koszt inwestycji to ponad 20 milionów złotych. Prace powinny zakończyć się w tym roku.

Daniel w potrzasku