Szczecin: Tak się zmienia kąpielisko nad jeziorem Dąbie [ZDJĘCIA]

2020-10-30 9:54

W Szczecinie Dąbiu trwają prace przy całkowitej przebudowie miejskiego kąpieliska. Mieszkańcy będą mogli korzystać ze zmodernizowanego obiektu już w przyszłym sezonie.

- Po budynku administracyjno-socjalnym pochodzącym z lat 60. ubiegłego wieku nie ma już śladu - mówi Andrzej Kus, rzecznik miasta ds. komunalnych i ochrony środowiska. - W jego miejscu wznosi się zupełnie nowy obiekt, który również zagwarantuje wszystkie te funkcje. Przebudowane zostały jednocześnie wszystkie instalacje.

Na placu budowy trwa również układanie chodników oraz ozdobnych murków. Wymieniane jest ogrodzenie, przygotowywane są posadzki pod stoły piknikowe, altany czy pergole.

- Kąpielisko będzie gwarantowało mnóstwo innych atrakcji - dodaje Andrzej Kus. - Na jego terenie znajdzie się duża piramida linowa, będzie także siłownia pod chmurką oraz sporo małej architektury: ławek czy koszy na śmieci.

Na plażę do Dąbia będzie można dojechać nie tylko samochodem, ale także rowerem. Powstanie parking przeznaczony dla jednośladów.

Ustawiony jest już nowy budynek kas, przy którym znajdą się kołowrotki wejściowe.

Inwestycja kosztuje blisko 9,5 miliona złotych.

Strajk kobiet w Szczecinie