Wyjeżdżał z parkingu przed sklepem, nagle poczuł uderzenie

i

Autor: webandi / CC0 / pixabay.com Wyjeżdżał z parkingu przed sklepem, nagle poczuł uderzenie - zdjęcie ilustracyjne

Szczecin: Wyjeżdżał z parkingu przed sklepem, nagle poczuł uderzenie. Wypadek na Potulickiej znajdzie finał w sądzie

2021-12-06 9:45

Przyjechał do sklepu. Po skończonych zakupach, 34-letni mężczyzna wsiadł do swojego samochodu, włączył silnik i zaczął powoli wyjeżdżać z parkingu. Ostrożnie cofając autem, w pewnej chwili poczuł uderzenie. Okazało się, że potrącił człowieka.

Prokuratura Rejonowa Szczecin-Śródmieście zakończyła śledztwo w sprawie wypadku, do którego doszło kilka miesięcy temu na ulicy Potulickiej w Szczecinie. Potrącony został mężczyzna.

- Jak ustalono w toku prowadzonego postępowania dnia 26 maja 2021 r. podejrzany zaparkował pojazd na parkingu, po czym udał się do pobliskiego sklepu przy ul. Potulickiej w Szczecinie - mówi prok. Alicja Macugowska-Kyszka z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. - Po powrocie wsiadł do pojazdu rozejrzał się, a następnie uruchomił silnik i powoli rozpoczął manewr cofania. W pewnej chwili poczuł uderzenie. Wówczas zatrzymał pojazd, a po wyjściu zauważył leżącego mężczyznę.

Czytaj też: Szczecin. Próbował zaparkować na przystanku. Na zwrócenie uwagi zareagował agresją!

Kierowca zadzwonił na numer alarmowy 112 i do przyjazdu służb medycznych wraz z innymi osobami udzielił niezbędnej pomocy pokrzywdzonemu mężczyźnie. 34-latek w chwili wypadku był trzeźwy.

- Pokrzywdzony doznał m.in. urazu twarzoczaszki, skutkującego złamaniem kości czołowej, kości ciemieniowych oraz oczodołu, który spowodował u niego chorobę realnie zagrażającą życiu - dodaje rzeczniczka prokuratury.

Do sądu trafił już akt oskarżenia przeciwko sprawcy wypadku. 34-latek odpowie za spowodowanie wypadku ze skutkiem w postaci ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi za to kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Mężczyzna wcześniej nie był karany sądownie.

Czytaj też: Motomikołaje przejechały ulicami Szczecina [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sonda
Czy wiesz, jak udzielać pierwszej pomocy?
Motomikołaje przejechały ulicami Szczecina