Wszedł do sklepu i ukradł puszkę z datkami dla chorego chłopca

i

Autor: kadr z monitoringu / archiwum prywatne Wszedł do sklepu i ukradł puszkę z datkami dla chorego chłopca

Szczecin: Wszedł do sklepu i ukradł puszkę z datkami dla chorego chłopca. "Tacy ludzie odbierają nam szansę"

2021-12-10 22:19

Każda kradzież to zło. Jednak gdy chodzi o kradzież pieniędzy dla chorego dziecka, trudno to określić w kulturalny sposób. Złodziej wszedł do sklepu przy ul. Santockiej w Szczecinie i ukradł puszkę z datkami na rehabilitację niepełnosprawnego chłopca. Sytuacja została zarejestrowana na nagraniu monitoringu.

Do incydentu doszło w środę, 8 grudnia, wieczorem. Młody mężczyzna, ubrany w ciemną kurtkę, wszedł do sklepu i zabrał z lady puszkę z datkami, po czym schował ją do plecaka. Sytuację zarejestrowała kamera sklepowego monitoringu. Nagranie zostało opublikowane na facebookowym profilu fundacji, która wspiera małego Bruna. Do filmu dołączono apel mamy chłopca.

- Tacy ludzie odbierają nam szansę, by nasz Bruno był zdrowym chłopcem - mówi zrozpaczona kobieta.

Czytaj też: Szczecin: Zaatakowała w autobusie. Rozpoznajecie tę kobietę?

Sprawą kradzieży zajęła się już policja. Osoby, które rozpoznają mężczyznę, który ukradł puszkę, proszone są o kontakt z komisariatem na Pogodnie.

Dla Brunonka liczy się dosłownie każda złotówka. Chłopiec urodził się z wrodzoną wadą kończyn. Jego rehabilitacja jest bardzo kosztowna i długotrwała. Zaledwie 3-letni Bruno ma już za sobą siedem operacji, dzięki czemu udało się uniknąć amputacji nóg. Czeka go kolejna operacja. Więcej informacji można znaleźć na stronie fundacji Dobro Wraca.

Czytaj też: Szczecin wystroił się na święta. Jest skromniej, ale można poczuć klimat Bożego Narodzenia [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sonda
Czy kary za kradzież powinny być zaostrzone?
Iluminacje świąteczne w Szczecinie
Nasi Partnerzy polecają