Szczecin. Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego z nową siedzibą. Koszt to ponad 50 mln zł!

i

Autor: Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie Nowa siedziba Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie powstanie przy ul. Twardowskiego

Szczecin. Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego z nową siedzibą. Koszt to ponad 50 mln zł!

2021-03-12 17:48

Przy ul. Twardowskiego w Szczecinie powstanie nowa siedziba Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego. Jej koszt oszacowano na ok. 52 mln zł. Na powierzchni około 1,7 ha mają powstać dwa budynki: B1 i B2. Teren przy ul. Twardowskiego w Szczecinie jest gotowy do przekazania wykonawcy. Do tej pory przeprowadzono tu już pierwszy etap wyburzeń i wykonano niezbędne przyłącza. Nowa siedziba Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego ma być gotowa w 2022 r.

Szczecin. Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego z nową siedzibą. Koszt to ponad 50 mln zł!

Przy ul. Twardowskiego w Szczecinie powstanie nowa siedziba Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego. W piątek odbyło się podpisanie umowy z generalnym wykonawcą, czyli firmą MIRBUD S.A. ze Skierniewic. Od chwili podpisania umowy w ciągu 7 dni wykonawca będzie musiał wejść na teren budowy i rozpocząć prace. Ich zakres obejmuje rozbiórkę pozostałych na terenie obiektów i budowę nowej siedziby Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego.

Czytaj też: Szczecin: Mieszkańcy DPS-ów będą mogli spotkać się z bliskimi

Nowa siedziba Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie powstanie do 2022 r. Przy ul. Twardowskiego na powierzchni około 1,7 ha mają powstać dwa budynki: B1 i B2. W budynku B1 znajdować się będą pomieszczenia biurowe dla administracji, archiwum główne, serwerownia, pomieszczenia gospodarcze i magazyny, sale szkoleniowe i sala konferencyjna, a także Ośrodek Symulacji Medycznej (który tymczasowo funkcjonuje w filii Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Międzyzdrojach).

Czytaj też: Szczecin: ŚMIERDZĄCY incydent na pływalni. Ktoś ZROBIŁ TO prosto do basenu!

W budynku B2 Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie zlokalizowane będą pokoje ratowników medycznych oraz lekarzy, szatnia, pokój czuwania, pomieszczenia działu farmacji oraz bieżącego uzupełniania w materiały medyczne i leki a także garaże dla ambulansów, stanowiska do mycia i odkażania karetek, pomieszczenia na odpady medyczne, pomieszczenia do magazynowania i naprawy sprzętu medycznego oraz magazyny bielizny i odzieży. Nie zabraknie stanowisk do bieżącej obsługi ambulansów.

- Ratownicy medyczni, lekarze i pielęgniarki przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu docierają do potrzebujących ratując często ich życie. Należy im się wielki szacunek, ale również zapewnienie odpowiednich warunków pracy i rozwoju, dlatego od lat wspieramy modernizację Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie. Żmudny proces negocjacji z Rządem doprowadził do tego, że uzyskaliśmy wsparcie na budowę nowej siedziby przy ulicy Twardowskiego. Dzisiaj, po podpisaniu umowy, nie będzie można tego cofnąć. Bardzo wszystkim osobom, które były zaangażowane w ten proces, serdecznie dziękuję. Nasi mieszkańcy mają prawo czuć się bezpiecznie - mówi Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego.

Czytaj też: Szczecin. Studiujesz na ZUT? Sprawdź, ile możesz zarobić po zakończeniu nauki!

Teren przy ul. Twardowskiego, gdzie powstania nowa siedziba Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie, jest gotowy do przekazania wykonawcy. Do tej pory przeprowadzono tu już pierwszy etap wyburzeń i wykonano niezbędne przyłącza. Inwestycja jest finansowana ze środków własnych Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie, a także dzięki wsparciu ze strony urzędu marszałkowskiego oraz Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej. Całkowity szacunkowy koszt inwestycji to ok. 52 mln zł.

- Nasza nowa siedziba przy ul. Duńskiej jest już niemal gotowa, wkrótce rozpoczną się prace budowlane dotyczące wyczekiwanej siedziby przy ul. Twardowskiego. Na tych inwestycjach skorzystają przede wszystkim mieszkańcy, bo znacząco skróci się czas dojazdu zespołów ratownictwa medycznego do pacjentów, a to dzięki nowej lokalizacji stacji, ale też dzięki temu, że ambulanse będą natychmiast gotowe do wyjazdu. Aktualnie karetki stacjonują pod gołym niebem na placu przy al. Wojska Polskiego, co w mroźne i śnieżne dni wiąże się z koniecznością ogrzania i odśnieżenia ambulansu przed wyjazdem. Dzięki nowej siedzibie poprawią się znacząco warunki pracy ratowników medycznych i lekarzy, którzy oczekiwać będą na wezwania do pacjentów i co ważne, załogi będą działały w pełnym reżimie sanitarnym. Ponadto w nowej siedzibie odbywać się będą szkolenia dla ratowników medycznych, lekarzy i pielęgniarek w nowoczesnym Ośrodku Symulacji Medycznych, który zostanie tu przeniesiony z filii Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Międzyzdrojach - mówi Roman Pałka, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.

Szczecin. Hulajnogi Bolt dostępne

Policjanci z Torunia eskortowali rodzącą kobietę!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany