Starsi ludzie

i

Autor: sabinevanerp / CC0 / pixabay.com

Szczecin: Mieszkańcy DPS-ów będą mogli spotkać się z bliskimi

2021-03-12 14:58

Od najbliższego poniedziałku, 15 marca we wszystkich gminnych domach pomocy społecznej przywracana jest możliwość spotkań z rodzinami. Początkowo odwiedziny będą możliwe przede wszystkim na terenie ogrodów.

Seniorzy są szczególnie narażeni na konsekwencje związane z zakażeniem koronawirusem dlatego w domach pomocy społecznej konieczne było wprowadzenie szeregu działań zwiększających ich bezpieczeństwo. Jednym z zaleceń służb sanitarnych było ograniczenie wizyt rodzin mieszkańców. Jest to wyjątkowo trudna sytuacja dla mieszkańców placówek oraz ich bliskich.

- Po przeprowadzeniu akcji szczepień, domy pomocy społecznej mogą powoli łagodzić wprowadzone obostrzenia - mówi Maciej Homis, rzecznik MOPR w Szczecinie. - Jednym z pierwszych działań w tym kierunku jest przywrócenie spotkań z rodzinami. Dotyczy to domów przy ul. Kruczej, ul. Romera (dla osób starszych i przewlekle chorych) oraz przy ul. Broniewskiego (dla osób psychicznie chorych).

W początkowym etapie odwiedziny będą możliwe przede wszystkim na terenie ogrodów, które znajdują się przy każdej z placówek. Spotkania będą odbywały się z zachowaniem obowiązujących zaleceń sanitarnych i z wykorzystaniem środków ochrony osobistej. Wszyscy odwiedzający muszą nosić maseczki, dezynfekować dłonie oraz stosować się do zaleceń personelu dps.

Zobacz też: Szczecin: ŚMIERDZĄCY incydent na pływalni. Ktoś ZROBIŁ TO prosto do basenu!

- Rodziny, które będą chciały odwiedzić swoich bliskich powinny wcześniej skontaktować się z odpowiednim domem i umówić termin oraz godzinę takiego spotkania - dodaje Maciej Homis. - W przypadku seniorów nie poruszających się, którzy nie mogą wyjść do ogrodu możliwość spotkania z rodziną będzie ustalana indywidualnie w zależności od sytuacji danej osoby.

Możliwość przeprowadzenia odwiedzin będzie uzależniona od aktualnej sytuacji epidemiologicznej w regionie i poszczególnych placówkach, a także od panujących warunków pogodowych.

Sonda
Co sądzisz o nowych obostrzeniach?
Pierwsze krokusy na Jasnych Błoniach w Szczecinie. Wkrótce będą ich tysiące!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany