Szczecin: W tym miejscu powstanie rondo. Czy ułatwi życie kierowcom i pieszym?

2020-11-10 8:07

Mieszkańcy osiedla Arkońskiego dobrze znają to skrzyżowanie i raczej nie darzą go zbyt dużą sympatią, zwłaszcza gdy trzeba wyjechać z podporządkowanej ulicy Wiosny Ludów. To ma się wkrótce zmienić. W miejscu kłopotliwej krzyżówki powstanie minirondo.

Od pewnego czasu można zaobserwować wzrost natężenia ruchu w ciągu ul. Chopina, co z kolei utrudnia wyjazd pojazdów z podporządkowanej ul. Wiosny Ludów. Dodatkowo, kierowcy jadący ulicą Chopina często przekraczają dozwoloną prędkość, co jest również dużym utrudnieniem dla pieszych.

Decyzja o wprowadzeniu nowej organizacji ruchu, której zadaniem będzie spowolnienie pojazdów poruszających się ul. Chopina oraz zwiększenie bezpieczeństwa pieszych jest efektem starań samych mieszkańców. O zmiany apelowali m.in. radni z Rady Osiedla Arkońskie-Niemierzyn. - Zaplanowane w tym miejscu nowe minirondo będzie mieć średnicę wewnętrzną o długości 6 metrów, z punktowymi elementami odblaskowymi w kolorze białym, o odbłyśniku wielokierunkowym oraz średnicę zewnętrzną o długości 17 metrów - informuje Paulina Łątka z urzędu miasta. - Oznakowanie poziome będzie koloru żółtego.

Rondo zostanie wprowadzone jako tymczasowe na okres około 6 miesięcy. W przypadku uzyskania zamierzonych celów pozostanie na stałe, a w przyszłości wyniki obserwacji mogą posłużyć do przebudowy tego skrzyżowania na rondo klasyczne.

Wprowadzanie zmian ma rozpocząć się w piątek wieczorem i może potrwać przez cały weekend. Przeprowadzenie zaplanowanych prac jest jednak uzależnione od warunków atmosferycznych.

Organizator escape roomu wyszedł na wolność
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany