Volkswagenem przez Jasne Błonia

i

Autor: YouTube / kadr z filmu

Szczecin: Volkswagenem "na skróty" przez Jasne Błonia! Utrudnienia nie są usprawiedliwieniem

2021-04-09 9:39

Utrudnienia spowodowane pracami ziemnymi w okolicach Jasnych Błoni nie są żadnym usprawiedliwieniem dla bezmyślności, a wręcz bezczelności niektórych kierowców. Parkowanie na zakazie to niemalże codzienność, jednak to, co udało się zauważyć i zarejestrować samochodową kamerą jednemu z kierowców, przechodzi już ludzkie pojęcie. Osoba kierująca osobowym volkswagenem na szczecińskich numerach rejestracyjnych postanowiła ułatwić sobie przejazd... parkowymi alejkami!

Film, na którym widzimy całe zajście, trafił do sieci. Widzimy na nim, że kierująca volkswagenem, chcąc ominąć zator na ulicy Ogińskiego, wjeżdża przez przejście dla pieszych na aleję parkową i nie zważając na spacerujących nią pieszych i rowerzystów, często całe rodziny z dziećmi i psami, skraca sobie drogę na około stumetrowym odcinku, po czym, jak gdyby nic, z powrotem zjeżdża na ulicę. Trudno to tłumaczyć zgubieniem się, gdyż oznakowanie jest doskonale widoczne, a samochód ma szczecińskie numery rejestracyjne.

Utrudnienia na ulicy Ogińskiego występują już od kilku tygodni. Na czas robót w rejonie ul. Szymanowskiego, stała się ona drogą ślepą i dwukierunkową. Obowiązuje tam również zakaz parkowania, jednak kierowcy nie zwracają uwagi na oznakowanie i często pozostawiają swoje pojazdy, co powoduje dodatkowe kłopoty z przejazdem. Nie jest to jednak żadne usprawiedliwienie - zarówno dla parkowania "na pamięć", ani tym bardziej dla takich zachowań, jakie widzimy na powyższym filmie.

Policja prowadzi już postępowanie w tej sprawie. Kierującej grozi wysoki mandat i punkty karne.

Zobacz też: Tesco znika ze Szczecina. Dwa sklepy zamknięte, kolejne znikną już wkrótce

Celnicy zlikwidowali nielegalny salon gier w Gryficach
Nasi Partnerzy polecają