Szczecin: Ukradł 50 metrów kabla. Spowodował zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu pociągów

i

Autor: Służba Ochrony Kolei Szczecin: Ukradł 50 metrów kabla. Spowodował zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu pociągów

Szczecin: Ukradł 50 metrów kabla. Mógł doprowadzić do katastrofy kolejowej!

2021-06-23 14:19

Kradzieże przewodów telekomunikacyjnych to niestety plaga - nie tylko na terenach kolejowych. Dzięki fotopułapce, która zareagowała na obecność złodzieja, funkcjonariuszom Straży Ochrony Kolei udało się zatrzymać 45-latka, którego łupem padło 50 metrów kabla. Mężczyzna odpowie za swoje postępowanie przed sądem.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek na trasie kolejowej między Regalicą i stacją Szczecin Zdroje. Komendant zmiany z Komendy Regionalnej SOK w Szczecinie otrzymał z fotopułapki sygnał o obecności osoby postronnej na szlaku, w miejscu gdzie wcześniej dochodziło już do kradzieży urządzeń infrastruktury kolejowej.

Czytaj też: Kicko: Złodziej połasił się nie tylko na MIÓD! Z pola zniknęło dziesięć uli!

W wyniku kradzieży, na szlaku Szczecin Zdroje – Regalica i szlaku Szczecin Zdroje – Szczecin Podjuchy wystąpił brak łączności oraz nie działała półsamoczynna blokada liniowa. Kradzież spowodowała nie tylko duże straty materialne, ale przede wszystkim zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu pociągów.

Na miejsce natychmiast skierowano funkcjonariuszy SOK, którym udało się zatrzymać 45-letniego mężczyznę. Miał on przy sobie 50-metrów kabla, który wcześniej udało mu się wyciąć za pomocą noża i siekiery.

45-latek został przekazany przybyłym na miejsce funkcjonariuszom policji. Wobec niego prowadzone jest dalsze postępowanie.

Czytaj też: Szczecin: Niecodzienna wyprzedaż w SPP. Za ile można kupić... PARKOMAT?

Rowerzyści kontra naturyści. Słynna naga plaża przestanie istnieć?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany