Szczecin: Ukradł 50 metrów kabla. Mógł doprowadzić do katastrofy kolejowej!

2021-06-23 14:19
Szczecin: Ukradł 50 metrów kabla. Spowodował zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu pociągów
Autor: Służba Ochrony Kolei Szczecin: Ukradł 50 metrów kabla. Spowodował zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu pociągów

Kradzieże przewodów telekomunikacyjnych to niestety plaga - nie tylko na terenach kolejowych. Dzięki fotopułapce, która zareagowała na obecność złodzieja, funkcjonariuszom Straży Ochrony Kolei udało się zatrzymać 45-latka, którego łupem padło 50 metrów kabla. Mężczyzna odpowie za swoje postępowanie przed sądem.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek na trasie kolejowej między Regalicą i stacją Szczecin Zdroje. Komendant zmiany z Komendy Regionalnej SOK w Szczecinie otrzymał z fotopułapki sygnał o obecności osoby postronnej na szlaku, w miejscu gdzie wcześniej dochodziło już do kradzieży urządzeń infrastruktury kolejowej.

Czytaj też: Kicko: Złodziej połasił się nie tylko na MIÓD! Z pola zniknęło dziesięć uli!

W wyniku kradzieży, na szlaku Szczecin Zdroje – Regalica i szlaku Szczecin Zdroje – Szczecin Podjuchy wystąpił brak łączności oraz nie działała półsamoczynna blokada liniowa. Kradzież spowodowała nie tylko duże straty materialne, ale przede wszystkim zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu pociągów.

Na miejsce natychmiast skierowano funkcjonariuszy SOK, którym udało się zatrzymać 45-letniego mężczyznę. Miał on przy sobie 50-metrów kabla, który wcześniej udało mu się wyciąć za pomocą noża i siekiery.

45-latek został przekazany przybyłym na miejsce funkcjonariuszom policji. Wobec niego prowadzone jest dalsze postępowanie.

Czytaj też: Szczecin: Niecodzienna wyprzedaż w SPP. Za ile można kupić... PARKOMAT?

Rowerzyści kontra naturyści. Słynna naga plaża przestanie istnieć?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE