Miasto sprzedaje parkomaty

i

Autor: NiOL Szczecin Spółka NiOL ogłosiła przetarg na sprzedaż parkomatów, które do niedawna obsługiwały szczecińską SPP

Szczecin: Niecodzienna wyprzedaż w SPP. Za ile można kupić... PARKOMAT?

2021-06-23 9:28

Służyły mieszkańcom Szczecina przez kilkanaście lat. Niedawno zostały zastąpione nowymi urządzeniami, lecz wciąż są sprawne i nadal mogą pełnić swoją funkcję... jednak już nie w szczecińskiej Strefie Płatnego Parkowania. 296 parkomatów czeka na nowych właścicieli. Spółka Nieruchomości i Opłaty Lokalne ogłosiła przetarg na ich sprzedaż. Za ile można kupić parkomat?

Parkomaty Parkeon Stelio Solar TX obsługiwały szczecińską Strefę Płatnego Parkowania od 2007 roku. W 2021 roku zostały zastąpione przez urządzenia nowszej generacji, gdyż nie spełniały wymagań SPP po zmianach, które wprowadzono wiosną. Teraz można je kupić. Wystarczy tylko zgłosić się do przetargu.

Urządzenia mogą pracować w temperaturze od minus 20 do plus 55 stopni Celsjusza. Są wykonane ze stali nierdzewnej i kwasoodpornej. Mają autonomiczne zasilanie z baterii doładowywanej przez solar. Można w nich płacić za postój bilonem (nie wydają reszty) albo kartą bezstykową. Podświetlony ekran pokazuje m.in.: godzinę, datę, taryfę. Są wyposażone w elektroniczny kontroler autentyczności monet, drukarkę i szereg zabezpieczeń antywłamaniowych. Urządzenia mają nadajnik też GPRS, który umożliwia przesyłanie danych i programowanie urządzenia pod warunkiem posiadania programu Parkfolio.

Czytaj też: W Szczecinie przybyło miejsc postojowych. Nowy parking w Podjuchach już działa!

Parkomaty można oglądać w siedzibie NiOL przy ul. Piotra Skargi 20. Cena wywoławcza to 738 zł brutto za sztukę. Można złożyć ofertę na zakup dowolnej liczby.

Oferty należy składać do 12 lipca, do godz. 10:00, w sekretariacie NiOL przy ul. Czesława 9 w Szczecinie. Wyniki przetargu zostaną ogłoszone najpóźniej 15 lipca na stronie www.niol.szczecin.pl.

Czytaj też: Szczecin: Miejskie rowery idą "pod młotek". Można je kupić za grosze! [ZDJĘCIA]

Jeszcze niedawno panował tutaj ruch. Rozpoczął się remont ulic na Turzynie
Nasi Partnerzy polecają