Szczecin: To pierwszy taki 1 listopada w historii. Ogromne pustki wokół największej nekropolii w Polsce [ZDJĘCIA, WIDEO]

2020-11-01 11:50

Takiego dnia Wszystkich Świętych nie pamiętają nawet najstarsi mieszkańcy Szczecina. Zwykle o tej porze, wokół Cmentarza Centralnego panował ogromny ruch. W tym roku widok jest przygnębiający.

Przypomnijmy, w piątek premier Mateusz Morawiecki zdecydował o zamknięciu wszystkich cmentarzy z powodu epidemii, co przekreśliło wieloletnią tradycję odwiedzania grobów bliskich w dniu Wszystkich Świętych. Decyzja wywołała ogromne emocje. Dla wielu osób, które jeszcze nie odwiedziły grobów swoich bliskich jest to ogromny cios. Bardzo ucierpieli również handlarze zniczami i chryzantemami, którzy ponieśli wielotysięczne straty.

Wyjątkowy 1 listopada w Szczecinie. Pustki przed największym cmentarzem w Polsce

W niedzielę, 1 listopada, okolice największej nekropolii w Polsce, czyli Cmentarza Centralnego w Szczecinie świeciły pustkami. Bramy są zamknięte, pilnują ich strażnicy miejscy. Przy zamkniętych wejściach na cmentarz działają pojedyncze stoiska z chryzantemami, do których nikt nie podchodzi, gdyż nie ma nawet przypadkowych przechodniów. Ulicą Ku Słońcu od czasu do czasu przejeżdżają nieliczne samochody. Na przystanki podjeżdżają tramwaje, z których prawie nikt nie wysiada.

Ten przygnębiający widok z pewnością przejdzie do historii.

Sonda
Czy zamknięcie cmentarzy na Wszystkich Świętych to dobra decyzja?
Nasi Partnerzy polecają